ورود / ثبت نام
خوش آمدید

کیسه خواب کوه نوردی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

حبیب کمال  1397/03/15 

اشتراک گذاری: 

برای رفتن به دل طبیعت و کوه، هر یک از وسایل مورد نیاز و ضروری از قبل باید پیش بینی شده باشند. برای کمپینگ وسایلی مورد نیاز است که باید لیست شده و هیچ یک فراموش نشوند. یکی از این ها کیسه خواب است. برای رفتن به کوه کیسه خواب مخصوص کوهنوردی باید همراه برده شود. اما کیسه خواب کوه نوردی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ در ادامه مطلب به بیان پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

کیسه خواب در کوهستان در هنگام خواب وطیفه گرم نگه داشتن کوهنوردان را بر عهده دارد. از این رو باید عایق دما باشد. دو ماده عایق در کیسه خواب ها بکار می رود که عبارتند از: پر قو و الیاف مصنوعی. هر کدام از این دو مورد دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. روکش های مختلفی نیز برای کیسه خواب ها وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

سایز کیسه خواب در حالت باز شده باید اندازه بدن کوهنوردان باشد. در حالت جمع شده نیز باید اندازه آن برای حمل توسط خود فرد مناسب باشد و وزن زیادی نیز نداشته باشد. این مهم است که کیسه خواب، اندازه بدن شما باشد. کیسه خواب خیلی عریض، جاگیر، سرد و سنگین تر است. اگر کیسه خواب برای شما تنگ باشد ، باید به زور زیپ آن را ببندید و داخل آن بخوابید. در این حالت بدن شما با فشاری که به جدار کیسه خواب وارد می کند، باعث فشرده شدن لایه عایق آن می شود و هوای مابین آن را خالی می کند و در نتیجه درون کیسه خواب سرد می شود. اگر کیسه خواب خیلی کوتاه باشد، لایه عایق در قسمت پا و سر فشرده تر می شود و باعث سرد تر شدن کیسه خواب می شود.

حال که با خصوصیات کیسه خواب کوهنوردی مناسب اشاره کردیم، مفتخریم اعلام کنیم برای خرید این وسیله ضروری نیازی نیست ساعتها در بازار وقت هدر دهید. می توانید بهترین کیسه خواب های کوهنوردی را در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه مشاهده فرموده و هر یک را که برای شما مناسب می باشد انتخاب کرده و سفارش دهید.


نظرات کاربران
ارسال نظر