ورود / ثبت نام
خوش آمدید

کلاه ایمنی از ضروریات دره نوردی

حبیب کمال  1397/03/24 

اشتراک گذاری: 

برای امنیت در بسیاری از فعالیت ها و ورزش های چالش بر انگیز، استفاده از کلاه ایمنی بسیار ضروری می باشد. کلاه ایمنی از ضروریات دره نوردی نیز می باشد. دره نوردی به خودی خود چالش ها و خطارت فراوانی به همراه دارد که می توان با استفاده از وسایل ایمنی و به ویژه کلاه ایمنی مخصوص دره نوردی ریسک این خطرات را پایین آورد. با افتخار اعلام می کنیم کلاه ایمنی و سایر ملزومات دره نوردی را می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید.

کلاه ایمنی دره نوردی مهمترین وسایل ایمنی در دره نوردی می باشد که امروزه در مدل ها و مارک های متنوع در بازار موجود است. کلاه های پلاستیکی به علت سبک وزن بودن در این زمینه می توانند مطلوب باشند. منتها باید حتما تهویه خوبی نیز داشته باشند. این کلاه های ایمنی باید به راحتی تنظیم پذیر باشند. وزن آنها بسته به طراحیشان بسیار قابل تغییر است و پایداری آن ها بستگی کامل به سیستم افسار یا دهنه داخلی کلاه دارد.

کلاه های ایمنی، بر اساس جنس پوشش خارجی آن ها تقسیم بندی می شوند و 3 دسته اصلی را تشکیل می دهند که شامل این موارد هستند: فایبرگلاس، پلاستیک و نایلون، کربن یا پلی کربنیت. نوع سیستم محافظت هر یک از این 3 نوع کلاه با دیگری متفاوت است.

دو نوع کلاه های فایبرگلاس و کربن انرژی سنگی را که می افتد جذب می کنند در حالی که کلاه های پلاستیکی و نایلونی این انرژی را به سیستم افسار یا همان دهنه کلاه منتقل می کنند. از این رو کلاه های فایبرگلاس و کربن بیشتر به سر فرد می چسبند و راحتی و پایداری بالایی دارند.

می توان گفت سبک ترین و قویترین پوسته از میان سایر پوسته ها را پوسته کربنی دارد و بیشتر از جنس پلی کربنیت می باشد. کلاه های فایبرگلاس با آستر فوم ساخته شده و پایداری بالا دارند. اما تهویه خوبی ندارند.


نظرات کاربران
ارسال نظر