ورود / ثبت نام
خوش آمدید

کفش هایکینگ مناسب برای سفر

حبیب کمال  1397/04/09 

اشتراک گذاری: 

در کوهستان و طبیعت، هر طبیعت گرد و کوهنورد، باید وسایل مورد نیازی که با آن محیط سازگار باشد را همراه داشته باشد. در کوهستان کفش هایکینگ مناسب برای سفر یکی از مواردی است که به کار می آید و در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت. قبل از معرفی این نوع کفش لازم به ذکر است تهیه این کفش و سایر کفش های مناسب سفر از طریق سایت یاناکوه به صورت آنلاین برای هموطنان عزیز ممکن می باشد که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه و استفاده از بهترین محصولات با بهترین کیفیت می شود.

اما برای برخی سوال پیش می آید که هایکینگ چیست؟ هایکینگ به طور خلاصه پیاده به دل طبیعت زدن و لذت بردن از چشم  اندازها و مناظر زیبای طبیعی است. برای هایکینگ معمولا مسیرهای بکر و دست نخورده انتخاب می شود، مسیر هایی که شما را به درجه بالایی از ماجراجویی می رسانند. بعضی از تماشایی ترین نقاط دنیا را فقط از طریق هایکینگ می توان کشف کرد چون بکر بودن این مناطق دسترسی با ماشین را غیر ممکن می کند. عاشقان هایکینگ آن را بهترین راه برای طبیعت گردی می دانند و با هایکینگ روح طبیعت را کاملا لمس می کنند

حال  به صورت اجمالی به معرفی کلی کفش های هایکینگ بپردازیم. کفش های هایکینگ سبک ترین کفش های ساق دار طبیعت گردی محسوب می شوند. این کفش ها، مقاومت حرارتی زیادی ندارند، اما مقاومت رطوبتی خوبی دارند. این گونه کفش ها بسیار سبک هستند و برای مسیر های کوتاه و راحت مناسب می باشند. مثلا در مسیر شهرستانک در فصل هایی که آب و هوا مناسب است می توان با این کفش ها به راحتی طی مسیر انجام داد. نکته مهم در انتخاب این کفش  ها این است که حتما از کفش هایی استفاده کنید که برای تنفس پا مناسب باشند تا از عفونت انگشتان پا جلوگیری شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر