ورود / ثبت نام
خوش آمدید

چگونه خود را برای شروع ورزش آماده کنیم

حبیب کمال  1397/05/24 

اشتراک گذاری: 

آمادگی قبلی برای شروع فعالیت ورزشی سنگین کاری بسیار مهم است که باید حتما مدنظر قرار گیرد. این موضوع حتما در ورزش های سنگین مانند اسکی و کوهنوردی و سنگ نوردی بیشتر نمود پیدا می کند. در صورتی که آماده سازی خوبی قبل از ورزش سنگین انجام نشده باشد، احتمال آسیب دیدگی بسیار بالاست. در تمامی ورزش ها به همین صورت است. حتما شنیده اید برای یک فصل طولانی لیگ فوتبال، تیم ها به یک ماه اردوی سخت فشرده بدنسازی می روند تا احتمال آسیب دیدگی در طول فصل پایین بیاید. اما برای هر فعالیت ورزشی آماتور نیز باید آمادگی لازم البته بسیار ساده تر لحاظ شود تا امکان آسیب کاهش یابد. در این مطلب بیشتر اشاره می کنیم که چگونه خود را برای شروع ورزش آماده کنیم.

فرض کنیم ما به صورت آماتور قصد داریم به یک فعالیت گروهی کوهنوردی برویم. قطعا بدن ما اگر آمادگی کافی را نداشته باشد ممکن است با آسیب روبرو شویم و کوهنوردی همراهانمان را نیز تلخ نماییم. پس اکیدا توصیه می شود قبل از شروع فعالیت اول از همه چک کنید که از کفش و وسایل کوهنوردی مناسب استفاده می نمایید. اگر هم این وسایل را ندارید می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید. سپس با تعدادی تمرینات، یک آمادگی بدنی حداقلی برای خود ایجاد نمایید تا احتمال مصدومیت شما به کمترین حد برسد.

ابتدا باید برای انجام یک فعالیت بدنی و ورزشی مانند کوهنوردی، بدن را گرم کنید. با اینکار جریان خون شما بیشتر می شود، حرارت عضلات شما بالا می رود، تعداد تنفس شما بیشتر می شود و به این ترتیب عضلات شما برای فعالیت ورزشی آماده می شوند. گرم کردن به بدن شما فرصت می دهد تا خود را برای فشار زیادی که می خواهید به آن وارد کنید آماده کند. بهترین روش گرم کردن راه رفتن و سپس دویدن آهسته یا در جا دویدن است.

حال به حرکات کششی بپردازید. کشش عضلات پشت ساق، کشش ران، کشش عضلات پشت ران، کشش عضله چهار سر ران، کشش کشاله ران، کشش بالای بدن، کشش عضلات پشت بازو، کشش کتف و شانه و کشش کمر مهم ترین حرکات کششی است که انجام آن ها برای بالا بردن انعطاف بدنی شما در فعالیت بدنی در کوهستان بسیار مفید می باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر