ورود / ثبت نام
خوش آمدید

چاقو از ملزومات سنگنوردی

حبیب کمال  1397/04/06 

اشتراک گذاری: 

سنگنوردی به ویژه سنگنوردی در طبیعت، ورزشی سنگین و وابسته به وسایل و امکانات است. وسایل مورد نیاز این رشته پرتعداد بوده و بعضا مدرن و پیچیده هستند. اما وسایل ساده ای چون چاقوی سنگنوردی نیز بسیار ضروری هستند. چاقو از ملزومات سنگنوردی را مانند سایر وسایل مورد نیاز این رشته، می توان از طریق سایت فروشگاه اینترنتی ما یعنی یاناکوه به صورت آنلاین تهیه کرد. در ادامه این وسیله ساده را بیشتر معرفی کرده و نقش آن را ذکر می نماییم.

چاقوی سنگ نوردی باید طوری طراحی شده باشد که به راحتی طناب را بتواند ببرد. مطلوب است در چاقوی سنگ نوردی، سوراخ کارابین برای اتصال چاقو به هارنس وجود داشته باشد. جنس این چاقو معمولا از فولاد ضد زنگ می باشد. چرخ روی آن به راحتی با دست چرخانده می شود. حتی با دستکش و در بعضی موقعیت ها قفل می گردد.

صعود چند مرحله‌ ای با ابزار گذاری به بالای دیواره‌ های مرتفع ( چندین طول طناب )، که معمولا به زمانی بیش از یک روز نیاز دارد. دیواره‌ نوردی خود دارای انواع متفاوتی از قبیل صعود مصنوعی و صعود کلاسیک است. این سبک‌ ها از لحاظ نوع حمایت‌ های میانی و میزان اتکای صعود کننده به ابزارها یا توان بدنی خود از هم متمایزند.

این ورزش یا فعالیت چالشی به شدت به ابزار کمکی و حمایتی وابسته است. نمی توان این گونه فعالیت ها را بدون وسایل لازم، چیزی جز استقبال از مرگ دانست. خوشبختانه این گونه وسایل برای این رشته های خاص نیز در کشور ما برای کلیه ورزشکاران عزیز هموطن مهیا شده است تا ورزشی مفرح را همراه با ایمنی داشته باشند.

این وسایل تخصصی که برای ورزشکاران زبده رشته هایی مثل سنگنوردی لازم است، را می توان از سایت ما، فروشگاه اینترنتی یاناکوه سفارش داده و درب منزل دریافت کرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر