ورود / ثبت نام
خوش آمدید

چادر و زیرانداز، لازمه طبیعت گردی

حبیب کمال  1397/05/03 

اشتراک گذاری: 

برای سفر به داخل طبیعت و اقامت در آن، نیاز به وسایل کمپینگ کاملا حس می شود که کلیه این وسایل را می توان از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه سفارش داد. اما برای کمپینگ به وسایلی از جمله چادر و زیرانداز نیاز مبرم وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی و ویژگی های چادر و زیرانداز، لازمه طبیعت گردی بپردازیم.

ابتدا به زیر انداز یا زیر چادری اشاره می نماییم. اغلب چادر های کوهنوردی مقاومت زیادی در مقابل برف و باران دارند که هم به جنس پارچه ها و هم به دو پوش بودن نوع آن باز می گردد. اما دو پوش بودن فقط مربوط به روی چادر است و زیر چادر تنها یک لایه پارچه است. در چنین شرایطی عموما چادرها از کف مقاومت کمتری در برابر نفوذ آب و سرما دارند که باید به شکلی جبران شود. به این منظور طبیعت گردان از زیر اندازهای زیر چادر استفاده می کنند. زیر انداز زیر چادر در ابعاد مختلف موجود است و شما باید با توجه به سایز و اندازه چادر کوهنوردی خود باید سایز متناسب با آن چادر را خریداری نمایید.

چادر مسافرتی و کمپینگ، مورد بعدی است که برای انتخاب آن 4 فاکتور اصلی باید در نظر گرفته شود. اولین مورد ظرفیت چادر است که عبارت است از تعداد افرادی که قرار است درون چادر بخوابند. مورد بعد در نظر گرفتن فصل استفاده از چادر است. طراحی و ساخت چادر رابطه مستقیمی با شرایط آب و هوایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد دارد. وزن چادر نیز فاکتور دیگر مهمی در انتخاب چادر است. زیست پذیری و راحتی و آسودگی که ناشی از طراحی و ویژگی های چادر است نیز فاکتور دیگر مهم در انتخاب آن است. نکات دیگری هم هستند که باید در انتخاب چادر مورد توجه قرار بگیرند. به عنوان مثال راحتی در برپایی و متریال استفاده شده در ساخت چادر از این دسته هستند.


نظرات کاربران
ارسال نظر