ورود / ثبت نام
خوش آمدید

پودر و کیسه پودر از لوازم سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/05/03 

اشتراک گذاری: 

در ورزش سنگ نوردی، برای بالا بردن دقت عمل ورزشکار و جلوگیری از اشتباهات انسانی که منجر به بروز خطر برای وی می شود، باید از وسایل و تجهیزاتی استفاده شود که پودر و کیسه پودر از لوازم سنگ نوردی از این دسته لوازم به شمار می رود و می توان کلیه این وسایل لازم را از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر در مورد پودر و کیسه پودر از لوازم سنگ نوردی توضیح دهیم.

پودر سنگ نوردی از کربنات منیزیم تشکیل شده و خاصیت اصلی آن جذب رطوبت است. به طور کلی سنگ نوردان از این پودر برای مقابله با عرق کردن دست ها و جلوگیری از لیز خوردن از روی گیره سنگ نوردی استفاده می کنند. این ماده از نظر ظاهری انواع مختلفی دارد و به شکل پودر نرم، توپ پودری، مایع یا مکعبی در بازار به فروش می رسد.

استفاده از توپ پودری بیش از سایر انواع پودر توصیه می شود. پودر نرم هنگام استفاده به اطراف ریخته می شود و با اینکه گرفتن گیره های دست را راحت تر می کند، موجب لیز شدن گیره ها هنگام استفاده به عنوان گیره پا می شود. در عین حال برای جلوگیری از بیرون پاشیدن پودر نرم هنگام سنگ نوردی یا افتادن باید برای هر بار استفاده در کیسه پودر را باز و بسته شود.

به علل زیست محیطی و حفاظت از طبیعت، استفاده از پودر سنگ نوردی در صعود های طبیعی این روزها با انتقاداتی روبرو است و در برخی مناطق استفاده از آن به طور کلی ممنوع است. از آنجا که این پودر از ماده شیمیایی تشکیل شده، استفاده از آن در طبیعت به معنی فرسایش سنگ است. باقی ماندن پودر روی سنگ موجب لیز شدن بیشتر آن می شود و در صعود های بعدی حتی به مقدار بیشتری پودر نیاز خواهد بود. همچنین باقی ماندن پودر روی سنگ منظره را ناخوشایند و غیر طبیعی می کند. این مورد به خصوص در مسیرهای کلاهکی که احتمال پاک شدن پودر در اثر باران هم وجود ندارد، بیشتر به چشم می آید.


نظرات کاربران
ارسال نظر