ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ویژگی های کوله پشتی مناسب غار نوردی

حبیب کمال  1397/03/08 

اشتراک گذاری: 

غارنوردی ورزشی بسیار مهیج و در عین حال سخت است که نیاز به مهارت های خاصی دارد و در واقع می توان گفت کار هر کسی نیست. اما همین افراد ماهر نیز که به این ورزش مشغولند بدون داشتن وسایل و تمهیدات لازم نباید به این ورزش بپردازند. یکی از ابتدایی ترین و البته واجب ترین وسایل غار نوردی، کوله پشتی مخصوص آن است. همان طور که می دانیم انواع بسیاری از کوله پشتی وجود دارد که هر کدام کاربرد ویژه خود را دارند. در ادامه مطلب به ویژگی های کوله پشتی مناسب غار نوردی اشاره می نماییم.

کوله پشتی غارنوردی یک ویژگی اصلی دارد. این گونه کوله پشتی استوانه ای شکل بوده و ظاهری ساده دارد. مولفه هایی در انتخاب آن مانند حجم، وزن، اندازه و جنس کوله باید در نظر گرفته شود. اما مرد یا زن بودن فرد استفاده کننده نیز مهم است. بر اساس اینکه که فیزیک بدن خانم ها و آقایان با هم تفاوت دارند کوله پشتی های خاص خانم ها به صورت اختصاصی تولید شده است. کوله ای که برای خانم ها طراحی می شود معمولا کشیده تر و کمربند باریک تر است و بندهای نزدیک به هم دارد.

از یاد نبریم که یک کوله مناسب باید طراحی مناسب و اندازه درستی داشته باشد و مطمئن و راحت روی پشت فرد نشسته و اطراف کمر وی را بگیرد. همچنین کوله نباید شانه ها و گردن را آزار دهد. زیرا در غیر این صورت صدمات و آسیب های جبران ناپذیری را برای بدن فرد، به دنبال خواهد داشت. غار نوردی فعالیتی سخت و سنگین است و به خودی خود به بدن فشار زیادی می آورد. اگر از کوله و وسایل نا مناسب استفاده شود، شاید آسیب هایی جبران ناپذیر به بدن فرد وارد شود.

علاقه مندان غار نوردی می توانند از میان گزینه های بسیار با کیفیت موجود در سایت ما یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه، کوله پشتی ویژه غارنوردی که مناسب آن ها باشد را انتخاب و تهیه نمایند.


نظرات کاربران
ارسال نظر