ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ویژگی های پوشاک مناسب دره نوردی

حبیب کمال  1397/03/24 

اشتراک گذاری: 

دره نوردی نیز یکی از چالش ها یا ورزش های بسیار سخت و مخاطره آمیز است که می تواند در صورت نداشتن مهارت کافی و وسایل و البسه مناسب، صدمات جبران ناپذیری برای افراد به دنبال داشته باشد. از این رو وسایل و پوشاک مناسب دره نوردی برای ورود به این ورزش قطعا لازم می باشد. پس بر آن شدیم ضمن بر شمردن ویژگی های پوشاک مناسب دره نوردی این نوید را خدمت شما بزرگواران بدهیم که در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه بهترین پوشاک و البسه و لوازم مناسب دره نوردی را یکجا خدمت شما عزیزان عرضه کرده ایم و می توانید با سفارش آنلاین، این محصولات با کیفیت را در محل خود تحویل بگیرید.

لباس های دره نوردی بر اساس دمای محیط دره و مدت زمان فعالیت دره نوردی و متناسب با  اقلیم دره، انتخاب می گردد و شامل این موارد می باشد: اسکین سوت، وت سوت، سمی درای سوت و درای سوت. در واقع در حالت های مختلف که عرض شد یکی از 4 نوع لباس فوق توسط دره نورد پوشیده می شود.

وظیفه اصلی اسکین سوت، حفاظت بدن در برابر خراش و صدمه و گزیدگی آبزیان و آفتاب سوختگی به کار می رود. این لباس ها از جنس لاکرا یا نایلون تولید شده و در فصول گرم سال و مناطقی با هوای گرم بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

وت سوت بدین گونه کار می کندکه با ورود به آب مقداری آب به داخل بافت آن رفته و محبوس می‌ شود، سپس حرارت بدن آب محصور شده را گرم و با بدن هم‌دما می‌کند و بدین ترتیب این آب گرم شده مانند یک لایه‌ عایق عمل می ‌کند. این گرم نگه ‌داشتن متناسب با ضخامت وت ‌سوت، جذب بودن با بدن و مدت ‌زمان حضور در آب دائمی نبوده و بالاخره احساس سرما خواهید کرد. این لباس ها که اصلی ترین نوع پوشاک دره نوردی هستند، از نئو پرن که اسفنج مانند است تولید می شوند. سمی وت سوت نیز از نئوپرن اما در ضخامت های بالا ساخته می شود. پس بدن را در آب های سرد، بیشتر گرم نگه می دارد.

درای سوت از نامش مشخص است که پوششی است که اجازه ورود آب به داخل لباس را نمی دهد. درای سوت‌ ها عموماً برای فعالیت در آب ‌های سرد تر از ده درجه سانتی ‌گراد مورد استفاده قرار می ‌گیرند و کاربرد اصلی آن ‌ها برای فعالیت در یخ و یا محیط‌ های آلوده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر