ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ویژگی های طناب و تسمه غار نوردی

حبیب کمال  1397/03/25 

اشتراک گذاری: 

برای غارنوری علاوه بر مهارت های لازمه و نیاز به داشتن همراه، استفاده از وسایل لازم به ویژه وسایل ایمنی نیز ضروری است. از مهم ترین وسایل لازم برای غارنوردی، طناب و تسمه است. در این مطلب قصد داریم با بر شمردن ویژگی های طناب و تسمه غار نوردی، به شما مژده دهیم که می توانید وسایل تخصصی غارنوردی را از سایت ما یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید.

طناب و تسمه، جزو تجهیزات پایه و اساسی غارنوردی به ویژه غار نوردی عمودی و محور اصلی بالا و پایین رفتن در چاه ها می باشد.

در غار نوردی هر پایین رفتنی یک بالا آمدن هم دارد. در نتیجه می بایست پس از فرودهایی که در غارنوردی انجام می دهیم به فکر بالا آمدن هم باشیم. آشنایی با روش ها و ابزارهای مختلف برای بالا آمدن از اعماق غارها و برگشت به دنیای روشنایی ها از حساسیت ویژه ای برخوردار است چه بسا که در اثر بی توجهی به آماده نمودن لوازم لازم و تجهیزات مناسب و همچنین اتخاذ تکنیک مناسب غارنوردان دچار مشکلات عدیده ای برای برگشت می شوند. از این رو باید به وسایل و تجهیزات نیز علاوه بر مهارت توجه کافی شود. یعنی تک تک وسایل از جمله طناب و تسمه غارنوردی را از بهترین کیفیت ممکن تهیه کرد و آن را چک کرد که دچار مشکل نشده باشد. سهل انگاری و اشتباه می تواند به قیمت جان غار نوردان تمام شود. پس باید در خرید و نگهداری و درست استفاده کردن از این وسایل دقت کافی شود تا در حد امکان ایمنی بیشتری برای غارنوردان به همراه آورد.

خوشبختانه در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه امکان خرید انواع وسایل غار نوردی مناسب با بهترین کیفیت از جمله طناب و تسمه غار نوردی بصورت آنلاین برای همه عزیزان مهیا شده است. با خرید از این سایت معتبر تجربه خریدی بی نظیر را به صورت انلاین خواهید داشت.


نظرات کاربران
ارسال نظر