ورود / ثبت نام
خوش آمدید

هد لامپ مناسب سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/03/30 

اشتراک گذاری: 

هر چند به نظر می رسد سنگ نوردی بسیار من خطر است، اما این تصوری است که به علت سالنی بودن این ورزش به ما دست داده است. سنگ نوردی در طبیعت چندان بی خطر نیست و به وسایلی برای ایمنی سنگ نورد و بالا بردن دقت کار او نیاز است. هد لامپ مناسب سنگ نوردی از این دسته وسایل است که به معرفی مشخصات آن می پردازیم.

لازم به ذکر است که اصطلاح لومن برای تعیین مقدار نوری که از یک منبع نور خارج می شود استفاده می شود. لومن نباید با وات که مقدار انرژی مورد نیاز برای روشن کردن منبع نور است، اشتباه گرفته شود. محدوده هدلامپ ها از 15 تا بالای 500  لومن می باشد. هدلامپ های با لومن پایین برای استفاده در کمپ و گروه ها بسیار مناسب اند چرا که روشنی شان آنقدر زیاد نیست که همراهان گروه را برنجاند.

اگر شما در حال غارنوردی، کوهنوردی، و یا در هر شرایط دیگری باشید که نیاز دارید محدوده ی وسیعی را روشن کنید، یا به سمت دیگر یک منطقه ی وسیع بنگرید، هدلامپ هایی با خروجی 200تا500  لومن مورد نیاز است.

انواع هدلامپ ها معمولا دو حالت نوردهی دارند: نقطه ای و نوردهی محیطی. بعضی از مدل های سطح بالا می توانند به هر کدام از این دو تغییر حالت بدهند. هدلامپ ها همچنین می توانند چندین حالت مختلف نوردهی را میسر سازند که عبارتند از : فلش، زوم، سطوح روشنایی کم تا زیاد، حالت نور قرمز برای داخل چادر. نور قرمز به این دلیل استفاده می شود که مانع تنگ شدن مردمک چشم افراد می شود و بنابراین افراد دید خود را در شب از دست نمی دهند.

در سایت یاناکوه این امکان برای هموطنان عزیز فراهم شده که تمامی وسایل سنگ نوردی از جمله هد لامپ مناسب سنگ نوردی را به صورت آنلاین بتوانند خریداری فرمایند.


نظرات کاربران
ارسال نظر