ورود / ثبت نام
خوش آمدید

نکات کلیدی در یخ نوردی ( سری 2 )

حبیب کمال  1397/05/25 

اشتراک گذاری: 

در ادامه مطلب قبل در زمینه نکات کلیدی یخ نوردی، در این مطلب سری دوم این نکات را خدمتتان ارائه می نماییم. این مطالب می تواند در صورت رعایت مو به مو به حفظ سلامت یخ نوردان بیانجامد. البته باز هم تاکید داریم استفاده از تجهیزات و لوازم تخصصی استاندارد برای ایمنی یخ نوردان بسیار ضروری است.  برای داشتن فعالیت ورزشی یخ نوردی ایمن، بهترین تجهیزات را می توانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید. در ادامه مطلب به برخی از نکات کلیدی در یخ نوردی اشاره می نماییم.

از نکات یخ نوردی تکنیک تبر زدن است. نحوه تبر زدن بسیاری از افراد اشتباه می باشد. رعایت اصل استفاده از گشتاور خود تبر و ضربه زدن با آن می تواند نیروی شما را در طول مسیر حفظ نماید.

پوشاندن زانو می تواند مانع از آسیبهای فراوان به این قسمت بدن شود . بسیاری از مواقع ، این عضو بدن در یخ نوردی درگیر با یخ می باشد و ضربات متعددی به آن وارد می گردد. استفاده از یک زانو بند در زیر شلوار یخ نوردی و یا استفاده از زانو بند های پلاستیکی در روی شلوار و یا حداقل استفاده از شلوارهای استاندارد و تقویت شده در ناحیه زانو می تواند تا حد زیادی شدت این آسیبها را کم کند.

دیگر نکته این است که برای صعود های یخ نوردی کرامپون خود را دو نیش و برای صعود های میکس کرامپون خود را تک نیش و یا یک تیغه آن را بلندتر و دیگری را کوتاهتر کنید.

نباید از یاد برد که قسمت هایی از یخ که به سنگ تکیه داده اند خصوصاً در جبهه های جنوبی ، شاید به نظر برای یخ نوردی مناسب به نظر بیایند ولی باید توجه داشته باشید که سنگی که آفتاب میخورد گرم شده و یخ را در محل اتصال خود آب می کند. در واقع ، یخی که شما می بینید به صورت لایه ای جدا و پوک بر روی سنگ دراز کشیده است و صعود بر روی چنین یخی در صورت گرمی هوا می تواند باعث ریختن آن شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر