ورود / ثبت نام
خوش آمدید

نکات ضروری برای داشتن سفر بک پکینگ خوب

حبیب کمال  1397/04/05 

اشتراک گذاری: 

سفرهای طبیعت گردی در سال های اخیر رشد بسیاری در کشور پیدا کرده و خوشبختانه در بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. به این گونه سفرها که به امکانات لاکچری نیازی نیست و افراد با یک کوله پشتی، به دل طبیعت می زنند، سفرهای بک پکینگ یا کوله گردی می گویند. البته این گونه سفرها ملزومات و لوازم خاص خود را می طلبد که می توانید در صورت تمایل کلیه این وسایل مورد نیاز را از سایت ما، فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید. اما باید قبل از رفتن به این گونه سفرها با نکات ضروری برای داشتن سفر بک پکینگ خوب آشنا شوید.

یک اصل وجود دارد که اقامت در کوله گردی باید به شکلی ارزان تمام شود. کوله گردان می توانند به جز کمپینگ، از مهمانسرا های ارزان قیمت و یا خانه های محلی و اقامتگاه های بوم گردی نیز استفاده کنند و ممکن است در طول سفر هیچ گونه اقداماتی برای کمپینگ و شب مانی در طبیعت انجام ندهند. اما اکثرا کمپینگ را بخشی جدا نشدنی از سفرهای کوله گردی می دانند.

داشتن همسفر و تنها نبودن در این گونه سفرها واقعا ضروری است. طبیعت همانقدر که زیباست می تواند خشن و خطرناک نیز باشد. برای همه احتمالات باید تمهیداتی اندیشید. در آغاز این مسیر به راهنمایی های یک فرد باتجربه نیاز دارید. اگر در میان دوستانتان فردی را سراغ دارید که این سفر را تجربه کرده است، از او بخواهید تا در این سفر شما را همراهی کند. اگر هم دوستی همراه پیدا نکردید، می توانید از موسسات طبیعت گردی که فعالیت هایی را در این زمینه انجام می دهند کمک بگیرید.

انتخاب زمان سفر نیز برای سفرهای بک پکینگ بسیار مهم است. باید پیش بینی های هواشناسی را مطالعه کرده و اقلیم خاص آن منطقه را بسنجید. شما می خواهید از زیبایی های آن منطقه لذت ببرید. پس باید فصل مناسب را انتخاب کنید و خود را در معرض خطر قرار ندهید.


نظرات کاربران
ارسال نظر