ورود / ثبت نام
خوش آمدید

نکاتی کلیدی در یخ نوردی ( سری اول )

حبیب کمال  1397/05/25 

اشتراک گذاری: 

یخ نوردی یک ورزش بسیار تخصصی است که باید هم با کسب مهارت های تکنیکی و هم با افزایش آمادگی جسمانی فرد ورزشکار همراه باشد. این نکته را نیز نباید از یاد برد که این ورزش بسیار به تجهیزات وابسته است و برای ایمنی ورزشکاران تجهیزات مخصوصی طراحی شده است. اگر تجهیزات استاندارد و با کیفیت استفاده نشود ممکن است به قیمت جان ورزشکار تمام شود. برای داشتن فعالیت ورزشی یخ نوردی ایمن، بهترین تجهیزات را می توانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید. در ادامه مطلب به برخی از نکات کلیدی در یخ نوردی اشاره می نماییم.

یکی از نکات کلیدی این است که مهارتهای نصب پیچ یخ و کارگاههای فرود را از قبل تمرین کرده تا در موقع نیاز بتوانید به صورت درست پیاده سازی کنید. دقت کنید که میزان شوک وارده بر روی کارگاه در مسیرهای فرود خفته بسیار کمتر از مسیر های فرود معلق می باشد . بهتر است در مسیرهای معلق حتماً از کارگاههای مناسب فرود یخ استفاده نمایید.

از دیگر نکات مهم در یخ نوردی این است که هیچ گاه برای نشستن روی تبر، بار اصلی را بر روی تیغه تبر نیندازید. این مساله را که بارها در میان یخ نوردان مختلف دیده شده است به راحتی می تواند باعث شکافته شدن یخ و در رفتن تبر شود . گرفتن هر گونه باری از تبر  فقط در صورتی مجاز است که به صورت خود حمایت موقت باشد که به عنوان مثال زمان نصب پیچ یخ پیش می آید و هیچ گاه از تبر به عنوان کارگاه نباید استفاده شود. هر گونه باری هم در زمان نصب خود حمایت موقت فقط از قسمت انتهایی و سخمه تبر گرفته می شود. این مساله باعث خواهد شد تبر در داخل یخ بیشتر درگیر شود.

نکته پایانی این مطلب این است که در صعود های یخ ، حد الامکان از نیم طناب یا زوج طناب برای صعود استفاده کنید. یخ مانند سنگ استحکام ندارد و احتمال ریزش آن بسیار بالا می باشد. استفاده از تک طناب می تواند در صورت سقوط یخ باعث آسیب طناب شما و یا پاره شدن آن شود.

سری دوم نکات کلیدی در بخ نوردی در مطلب دیگری خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد.


نظرات کاربران
ارسال نظر