ورود / ثبت نام
خوش آمدید

نکاتی در خرید و نگهداری کیسه خواب

حبیب کمال  1397/11/28 

اشتراک گذاری: 

 

کیسه خواب نه تنها برای کوهنوردی در ارتفاع بلکه برای هر فعالیت طبیعت  گردی نیز به کار می رود. از این رو وسیله ای بسیار پر کاربرد در کمپینگ طبیعت به شمار می رود. اگر فعالیت کوهنوردی یا طبیعت گردی چند روزه برنامه ریزی شود، قطعا برای خوابیدن شبها کیسه خواب نیاز خواهد بود که خوشبختانه می توان آن را به راحتی به صورت آنلاین از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه کرد. اما کیسه خواب ها انواعی دارند که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. بنابر این بر آن شدیم تا نکاتی در خرید و نگهداری کیسه خواب ارائه نماییم که بسیار کاربردی است.
به طور کلی کیسه خوابها به دو نوع پر و الیاف تقسیم بندی می شوند. کیسه خوابهای پر که حاوی پر قو هستند از گذشته بسیار مورد توجه بوده اند. عیب این نوع کیسه خواب این است که اگر خیس شود خشک شدن آن به زمان زیادی نیاز دارد. در زمستان که فصل بارش است احتمال خیس شدن آن وجود خواهد داشت و میتواند برای کوهنورد بسیار خطر ساز شود.
اما کیسه خواب های ضد آب الیاف، از انواعی الیاف به شکل لوله های توخالی ساخته می شود که سبک بوده ولی حجم زیادی در کوله را اشغال می کنند. کیسه خواب هایی که از الباف ترمولایت ساخته شوند این مشکل را نیز ندارند.
برای نگه داری کیسه خواب، باید چند مورد در نظر گرفته شود. اولین مورد این است که کیسه خواب را در حالت آزاد نگهداری کنید. کیسه خواب را فقط برای مدت زمان کوتاه مثل طول اجرای برنامه به صورت فشرده نگهداری کنید.
برای حفاظت بخش داخلی کیسه خواب از چرک شدن بر اثر چربی بدن،بهتر است یک آستری درونی مجزا برای آن تعبیه کنید تا به شستشو نیاز پیدا نکند. باید در یاد داشته باشیم کیسه خواب یکبار مصرف نیست و باید چندین سال از آن استفاده شود. از این رو باید در حفظ آن کوشید


نظرات کاربران
ارسال نظر