ورود / ثبت نام
خوش آمدید

نرمش هایی برای بازپروری بعد از پیچ خوردگی مچ پا

حبیب کمال  1397/05/20 

اشتراک گذاری: 

ورزش به طور کل و ورزش های کوهستانی مانند کوهنوردی و حتی سنگ نوردی سالنی فشار خاصی به پاها به ویژه مچ پاها می آورند. از این رو باید چند مورد را در نظر داشته باشیم. باید از کفش و وسایل و لباس هایی استفاده شود که مخصوص آن رشته ورزشی هستند و احتمال آسیب مچ پا را کاهش می دهند. امکان تهیه این وسایل به راحتی از طریق سایت اینترنتی فروشگاه یاناکوه برای عزیزان مهیا شده است. مورد دیگر نیز ورزش هایی است که باید برای تقویت پاها انجام گیرد تا مقاومت پاها را در برابر آسیب بالا ببرد. اما اگر با رعایت موارد بالا باز هم آسیبی به پاها به ویژه مچ پا وارد آید، نرمش هایی برای بازپروری بعد از پیچ خوردگی مچ پا وجود دارد که کاربردی خواهد بود.

اولین نرمش بازپروری مچ پا بعد از پیچ خوردگی، کشش با حوله است. بدین منظور باید روی زمین نشسته و یک پایت خود را کاملا به سمت جلو بکشید. یک ملحفه بلند را به صورت حلقه از زیر پنجه پا عبور دهید. در همان حال که زانو را در حالت کاملا کشیده نگه داشته اید، ملحفه را به سمت خود بکشید. حالت کشش را 30-15 دقیقه حفظ کرده و سپس رها کنید. این حرکت را سه مرتبه تکرار کنید.

نرمش دیگر برای بازپروری مچ پا بعد از پیچ خوردگی، کشش سولئوس در حالت ایستاده است. برای انجام این حرکت ابتدا در حالی که رو به یک دیوار ایستاده اید کف هر دو دست خود را روی دیوار قرار داده به طوری که کف دستان تان در ارتفاع قفسه سینه شما باشند. باید یک پای شما از پای دیگر عقب تر باشد. این در حالی است که کف و پاشنه این پا کاملا روی زمین قرار می گیرد. پای دیگر باید جلوتر باشد. باید کف پایی را که عقب تر است را قدری به سمت داخل بچرخانید و هر دو زانوی شما در حالت کمی خم شده قرار بگیرد. به آرامی به طرف دیوار خم شوید به طوری که در عضلات پایین پشت ساق خود احساس کشش بکنید.


نظرات کاربران
ارسال نظر