ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ملزومات اسکی روی چمن

حبیب کمال  1397/04/07 

اشتراک گذاری: 

اسکی در مناطق کوهستانی در زمستان انجام می گیرد. اما در تابستان ها که این پیست های اسکی از برف خالی می شوند، معمولا مملو از چمن شده و به پیست اسکی روی چمن تبدیل می شوند. اسکی روی چمن هم رشته ای پر تحرک و مربوط به کوهستان بوده  و لوازم مربوط به خود را می طلبد. در ادامه به معرفی ملزومات اسکی روی چمن می پردازیم.

اگر در این ورزش احتیاجی به لباس های حجیم نداشته باشید و با لباس سبک به ورزش اسکی بپردازید، خطرات زیادی به وجود می آید.  در کنار جذابیت های این ورزش، آسیب های این ورزش بسیار جدی می باشد در اسکی برف زمین خوردن دردناک می باشد ولی چون شخص بر روی زمین لیز می خورد از آسیب آن کاسته می شود و همچنین از لباس های حجیم استفاده می شود از شدت ضربه مقدار ی کاسته می شود ولی در اسکی چمن چون زمین خوردن اکثراً با لیز خوردن همراه نیست شدت ضربه بیشتر شده و چون از لباس های سبک استفاده می شود درصد آسیب به پوست افزایش پیدا می کند. به همین دلیل در اسکی چمن علاوه بر کلاه ایمنی از ساعد بند و زانو بند نیز استفاده می کنند. از عمده مزایای استفاده از اسکی روی چمن، آماده سازی بدن برای فصل جدید اسکی برف می باشد همانطور که می دانید در هر ورزشی عضلات خاصی درگیر می باشند که بدن سازی آن ورزش باید مناسب آن فعالیت در نظر رفته شود و به دلیل اینکه ورزش اسکی فقط در فصول سرما انجام می شود و در فصل گرما بدن ورزشکار به دلیل انجام ندادن این ورزش افت می کند ولی با پرداختن به اسکی چمن دوباره عضلات درگیر شده و از آمادگی آنها کاسته نمی شود.

سایت فروشگاه  اینترنتی یاناکوه، برای شما عزیزان علاقه مند به کوهستان و ورزشهای مربوط به کوه، این امکان را فراهم کرده که وسایل تخصصی این رشته ها را به صورت آنلاین سفارش داده و خریداری فرمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر