ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشکلات بینایی در صعود به ارتفاعات بلند

حبیب کمال  1397/11/25 

اشتراک گذاری: 

ارتفاع همانطور که می دانیم برای بدن انسان مخاطراتی ایجاد می کند. یکی از اندام هایی که در ارتفاع به مشکل بر می خورد چشم و دستگاه بینایی انسان است. یکی از حاد ترین موارد مشکلات بینایی در صعود به ارتفاعات بلند است که خود شامل چندین نوع اختلال در بینایی افراد است. این مشکلات در بین کوهنوردانی که به ارتفاعات بلند صعود می کنند بسیار شایع است و لازم است علاقه مندان صعود های بسیار بلند، با این آسیب های احتمالی آشنایی بیشتری داشته باشند. همچنین افرادی که چشم های مستعد آسیب دارند باید برای محافظت از چشمانشان در کوهستان برنامه داشته باشند.
افرادی که آب مروارید چشمشان را جراحی کرده اند بهتر است به ارتفاعات مراجعه نکنند. زیرا برای چشمان آن ها می تواند این شرایط بسیار آسیب زا باشد.
برخی افراد دید یک چشمی دارند. در حقیقت یکی از چشمانشان خوب می بیند. باید آن چشم خود را از نور شدید خورشید، برف پودری، یخ و کولاک و همچنین انعکاس نور ماوراء بنفش از روی برف ها محافظت کنند. این افراد به عینک های پلی کربنات مخصوص کوهنوردی و اسکی نیاز دارند. این عینک های کوهنوردی و اسکی را بدون اتلاف وقت و به صورت آنلاین می توان از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه کرد.
افرادی که دیابت دارند بهتر است به ارتفاع نروند. ارتفاع می تواند در تشدید مشکلات دیابت موثر باشد. اگر هم به کوهستان می روند، باید همواره در کوهستان میزان قند خود را کنترل نمایند و هم هوایی مناسبی داشته باشند تا از عواقب زیان آور چشمی جلوگیری شود .
در ارتفاعات زیاد، هوا سرد و خشک بوده و مدام باد خشک و سرد می وزد . این موارد می تواند خشکی چشم را نیز ایجاد کند که بسیار زجر آور است. این مشکل باعث دید مه آلود در چشم ها و قرمزی و بعضا عفوونت نیز می شود. اشک مصنوعی راه درمان این مشکل است.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر