ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کوله پشتی هایکینگ کوهنوردی

حبیب کمال  1397/04/05 

اشتراک گذاری: 

کوله پشتی یکی از وسایلی است که در انواع گردش و سفر و چالش های ورزشی مورد نیاز است و برای هر نوعی از این فعالیت ها، کوله پشتی خاصی مناسب می باشد. کوله پشتی هایکینگ کوهنوردی یکی از انواع کوله پشتی است که ما نیز در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای علاقه مندان کوهنوردی مهیا کرده و امکان سفارش آنلاین آن را فراهم کرده ایم. در ادامه مطلب قصد داریم به مشخصات کوله پشتی هایکینگ کوهنوردی اشاره بیشتری داشته باشیم.

ابتدا تعریفی از اصطلاح هایکینگ خواهیم داشت. هایکینگ پیاده به دل طبیعت زدن و لذت بردن از چشم  اندازها و مناظر زیبای طبیعی است. برای هایکینگ معمولا مسیرهای بکر و دست نخورده انتخاب می شود، مسیر هایی که شما را به درجه بالایی از ماجراجویی می رسانند. بعضی از تماشایی ترین نقاط دنیا را فقط از طریق هایکینگ می توان کشف کرد چون بکر بودن این مناطق دسترسی با ماشین را غیر ممکن می کند. عاشقان هایکینگ آن را بهترین راه برای طبیعت گردی می دانند و با هایکینگ روح طبیعت را کاملا لمس می کنند. اگر با اتومبیل به دیدن طبیعت بروید موانعی نمی گذارد طبیعت را با تمام وجود حس کنید اما در هایکینگ با پای پیاده در عمق طبیعت از میان رودخانه ها، علفزار ها، درختان، جنگل ها و کوه ها می گذرید و خود را درگیر طبیعت می کنید.

کوله های هایکینگ دارای جیب های مختلفی در اطراف کوله هستند و در برخی مدل ها یک کوله کوچک به کوله اصلی متصل شده که می شود آن را جدا کرد. این کوله ها در حجم ها و اندازه های مختلف بنا بر نیازهای کوهنوردان و همچنین سایز بدن آن ها ساخته می شود. نکته مهم دیگر در انتخاب یک کوله هایکینگ خوب این است که اصول ارگونومی را داشته و به خوبی روی کمر و پشت فرد سوار شده و فیکس گردد.


نظرات کاربران
ارسال نظر