ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کوله پشتی مناسب کوه پیمایی

  1397/03/06 

اشتراک گذاری: 

کوله پشتی یکی از وسایل ضروری برای گردش و سفر است. اما برای هر نوعی از گردش و سفر کوله پشتی با مشخصات خاصی می تواند مناسب باشد. برای کوه پیمایی نیز به همین ترتیب است. در این مطلب قصد داریم مشخصات کوله پشتی مناسب کوه پیمایی را اشاره نماییم.

برای کوه پیمایی باید کوله پشتی با در نظر گرفتن المان های بدن خود فرد و همچنین فاکتورهای فعالیت کوه پیمایی، انتخاب شود. کوله پشتی مناسب کوه پیمایی باید از جنس پارچه ای مقاوم، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر نفوذ آب و مایعات باشد و همچنین دارای تسمه های شانه ای با عرض مناسب و اسفنج نرم و تسمه کمری پهن و قفل و تسمه مناسب و زین داخلی باشد. واضح است از نظر حجم کوله پشتی باید چند عامل را در نظر گرفت. یکی از این عوامل این است که بدانیم چقدر وسیله به صورت ماکزیمم همراه خود می بریم. حجم وسایل مورد نیاز، حجم کوله پشتی را تعیین می کند. اما حجم کوله پشتی به اندازه آن نیز مربوط است. یادمان نرود اندازه کوله پشتی متناسب با بدن فرد انتخاب شود. اگر کوله ای با اندازه و حجم بالا برای فردی که قد و هیکل کوتاهی دارد، انتخاب شود فشار زیادی به وی می آید. قد مناسب کوله باعث می گردد فشار مناسب روی ستون مهره ها و عضلات اطراف آن قرار گیرد. باید کوله ای را انتخاب شود که پس از قرار گرفتن تمام وسایل در آن، فضای خالی دیگری نداشته باشد تا شکیل و خوش فرم به پشت فرد بنشیند. اینها تعدادی از معیارهای انتخاب کوله پشتی مناسب است که خدمتتان ارائه شد.

با در نظر گرفتن این مطالب ذکر شده می توانید با مشاهده مشخصات کوله پشتی های موجود در سایت ما یعنی سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، آن گزینه ای که با مشخصات مورد نظر شما هم خوانی بیشتری دارد را انتخاب کرده و سفارش دهید.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر