ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کوله پشتی مناسب صخره نوردی

  1397/02/30 

اشتراک گذاری: 

صخره نوردی از آن دسته ورزشهایی است که هم به آمادگی بدنی بالا نیاز دارد و هم به تجهیزات کافی. خوشبختانه با توجه ویژه کمپانی های ساخت لوازم ورزشی و ایمنی، وسایل و ملزومات این ورزش نیز اینقدر گسترده و متنوع شده است که صخره نورد برای هر یک از وسایل مورد نیاز خود چندین گزینه در اختیار دارد که بسته به نیاز خود و نوع مصرف شخصی می تواند بهترین گزینه و مناسب ترین گزینه با شرایط خودش را برگزیند. یکی از وسایل مورد نیاز برای صخره نوردی و سنگ نوردی کوله پشتی مناسب است. در ادامه به مشخصات کوله پشتی مناسب صخره نوردی اشاره می نماییم.
کوله پشتی سنگ نوردی، کوله ای باریک و بلند است که از عرض پهلو های سنگ نورد باریک تر است تا دستهای سنگ نورد مانور بیشتری داشته باشند و سنگ نورد بتواند به راحتی از میان تنوره ها و شکاف ها عبور کند .
کوله پشتی های صخره و سنگ نوردی نیز در حجم های مختلف به بازار ارائه می شود. حجم مناسب برای انتخاب کوله پشتی صخره نوردی به سه عامل بستگی دارد که عبارتند از: مدت زمان برنامه ، فصل اجرای برنامه و آخر هم حجم وسایل خود صخره نورد یا کوه نورد. همچنین می دانیم که کوله برنامه 1 روزه با 3 روزه فرق می کند. حجم وسایل در زمستان از سایر فصل ها بیشتر بوده  و هرچه وسایل سنگ نورد حرفه ای تر و کم حجم تر باشد، به کوله پشتی کوچکتری نیاز می باشد.
علاوه بر حجم کوله پشتی، وزن بار هم بسیار مهم است. شاید تا به حال به این موضوع توجهی نداشتیم، اما این نکته ای بسیار کلیدی در انتخاب کوله پشتی مناسب است. کوله پشتی های با حجم یکسان می توانند برای حمل وزن های مختلفی طراحی شده باشند. حداکثر وزنی را که کوله پشتی مورد نظر می تواند تحمل کند توسط برند و شرکت سازنده مشخص می شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر