ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کفش کوه پیمایی مناسب

حبیب کمال  1397/03/12 

اشتراک گذاری: 

کفش وسیله ای بسیار مهم در زندگی انسان محسوب شده و هر لحظه تقریبا همراه انسان است اما نکته مهم این است که برای هر کاری باید کفش مخصوص انتخاب و مصرف شود. زیرا اگر کفش مناسب آن کار انتخاب شود بر روی سلامت پا و حتی ستون فقرات تاثیر منفی خواهد داشت. برای برخی موارد کفش باید مولفه های ویژه ای هم داشته باشد. یکی از این موارد کوه پیمایی است. قصد داریم به اختصار مشخصات کفش کوه پیمایی مناسب را خدمتتان معرفی نماییم تا با استفاده از این اطلاعات، بهترین کفش کوه پیمایی که مناسب خودتان است را انتخاب فرمایید. برای تهیه کفش کوه پیمایی مناسب نیاز به صرف وقت و هزینه زیاد و گشتن در بازار ندارید. ما بهترین گزینه ها را در سایت فروشگاه اینترنتی پایاکوه برای شما گرد آورده ایم.

کفش کوه پیمایی مناسب باید ویژگی ‌هایی خاص داشته باشد که بتوانید به کمک آن ویژگی‌‌ ها، با مقتضیات خاص محیط‌ های کوهستانی هماهنگ شوید. ابتدا مهم است بدانید از کفش خود در چه محیطی استفاده خواهید کرد. بالطبع همان ویژگی‌ های محیطی مشخص خواهند کرد که وجود چه قابلیت‌ هایی در کفش اهمیت دارد. در واقع کفش ‌های کوهستان بسته به نوع مسیر و سه ‌فصله یا زمستانه بودن، ویژگی‌ های متفاوتی دارند.

استحکام، ضد آب بودن، هواخوری پا و قابلیت حفظ دما از ویژگی های مشترک کلیه کفش های کوه پیمایی مناسب هستند. یکی از مواردی که در طراحی و ساخت کفش‌ های کوه پیمایی اهمیت زیادی دارد، جنس زیره و نوع آج ‌هایی است که در آن استفاده می ‌شود. برای کفش های کوه پیمایی بر عکس کفش های سنگ و یخ نوردی و کوهنوردی حرفه ای، صرفا وجود زیره‌ ای آج ‌دار و تهیه ‌شده از لاستیک مقاوم کافی است تا با ایجاد اصطکاک با سطح زمین بتواند به کوهنورد کمک کند که به ‌راحتی به مسیر خود ادامه دهد. اما در خرید کفش کوهنوردی، اندازه کفش و راحتی پا، استحکام و جنس رویه، نوع صعود و فصل آن، درجه سختی زیره کفش و در نهایت قیمت آن، مهم ترین فاکتورهای مشتریان را تشکیل می دهند

می توان گفت امروزه در کوهنوردی صحبت از کفشی که بتوان از آن در برنامه های مختلف در طول یک سال استفاده کرد، کاملا بیهوده است و باید برای هر برنامه خاص کوهنوردی، کفش مخصوص آن را تهیه کرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر