ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کفش ویژه یخ نوردی

حبیب کمال  1397/03/16 

اشتراک گذاری: 

کفش برای هر فعالیتی از جمله کلیه ورزش ها نقش بسیار مهمی دارد. کفش در ورزش های تخصصی باید علاوه بر راحتی در پا، مولفه های ویژه آن ورزش را نیز داشته باشد تا برای ورزشکار بکار بیاید. ورزش سنگین یخ نوردی نیز از این مورد مستثنی نیست. در این مطلب بر آن شدیم مشخصات کفش ویژه یخ نوردی را بیان نماییم.

وقتی به ورزش یخ نوردی فکر می کنیم به این نتیجه می رسیم که زیر این کفش ها باید اول از همه قابلیت نصب کرامپون را داشته باشند. این مهم ترین نکته در مورد این کفش ها است. این کفش ها باید محکم و با استواری بالا انتخاب شود و استحکام بالایی در دل برف و یخ داشته و محافظ خوبی برای پاهای یخ نوردان باشند.

کرامپون یا یخ شکن وسیله ای است فلزی که در زیر خود دارای شاخه های نوک تیز می ‌باشد، این وسیله به زیر کفش کوهنوردی و بهتر است بگوییم سنگ نوردی نصب می شود و شاخه ‌های نوک تیز آن با فرو رفتن در یخ و برف مانع سر خوردن کوهنوردان می ‌شوند. اکثر کرامپون ‌ها از فولاد مولیبدیوم یا کروم ساخته شده ‌اند که آلیاژی بسیار محکم و سبک وزن است.

فرقی نمی کند بر روی یخ ها چه نوع حرکتی داشته باشید. چه مشغول راه رفتن بر روی یک یخچال باشید، چه بالا رفتن از یک دالان یخی و چه پیمودن یک مسیر ترکیبی، کرامپون ‌ها رابط خوبی میان شما و یخ خواهند بود. کرامپون ‌ها با توجه به کارایی، دوام و سازگاری بالایی که با کفش‌ های مختلف دارند، ابزاری ضروری هستند.

در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه به فکر ورزش های تخصصی هم بوده ایم و به عنوان مثال برای ورزش یخ نوردی ، وسایل مورد نیاز و همچنین کفش ویژه یخ نوردی و انواع کرامپون را مهیا کرده ایم.


نظرات کاربران
ارسال نظر