ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات کفش طبیعت گردی مناسب

  1397/03/06 

اشتراک گذاری: 

طبیعت گردی یکی از مفرح ترین نوع گردش می باشد که خوشبختانه در میان هموطنان ما نیز هر روزه بیشتر جا می افتد. اولین نکته ای که در طبیعت گردی مهم است، داشتن همراه است. برای امنیت بیشتر سفر همواره گروهی به طبیعت رفته و بهتر است از وسایلی مانند جی پی اس نیز استفاده فرمایید. اما برای راحت بودن در طبیعت اولین چیزی که ضروری است کفش راحت و مناسب برای قدم زدن است. در این مطلب به مشخصات کفش طبیعت گردی مناسب اشاره می نماییم.

علاقه مندان به ماجراجویی و طبیعت گردی باید بدانند این چالش شامل کوهنوردی ، دیدار از پرتگاه ها و صخره ها و یا جاهای صعب العبور است. پس کفش مناسب باید به پا داشته باشند. هر چقدر که برای کفش سرمایه گذاری شود، سلامت جانی افراد بیشتر تضمین گشته و در ضمن احساس راحتی بیشتر در طول سفر ایجاد خواهد شد. کفش خوب مخصوصا در مسافرتهای طولانی خود را نشان داده و مانع بروز مشکل در استقامت افراد خواهد بود. کفش خوب در مسیرهای صعب العبور و طولانی می تواند برای سلامت پا و کمر نقشی بی نظیر داشته باشد.

یک کفش خوب طبیعت گردی باید عایق کامل در مقابل رطوبت و نفوذ آب بوده و در برابر سرما و گرما که در طبیعت مسائلی بسیار معمول هستند مقاومت بالایی داشته باشد. باید بتوان برای 12 ساعت مداوم، کفش را به پا نگه داشت بدون آنکه احساس ناراحتی شود. پس به هیچ وجه کفش نباید پای فرد را بزند. همچنین کفش مناسب طبیعت گردی باید دارای بدنه ای مقاوم باشد تا تیز ترین خارها تا برنده ترین سنگها نتواند آسیبی به آن برساند. همچنین کف آن نباید روی سنگ و خار لیز بخورد. نکته آخر که بسیار مهم است این است که کفش نباید تنگ و یا گشاد باشد . بلکه باید اندازه آن به شکلی باشد تا با یک جوراب خوب پشمی آب بندی شده و کاملا در پای فرد کیپ شده و جای بازی کردن نداشته باشد.

با در نظر گرفتن مشخصات کفش طبیعت گردی مناسب می توانید با گشتی در سایت ما یعنی سایت معتبر فروشگاه اینترنتی یاناکوه، از میان کفش های بسیار با کیفیت موجود، آن که با سلیقه و معیارهای شما هم خوانی بیشتری دارد را انتخاب و تهیه فرمایید.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر