ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات پوشاک مناسب یخ نوردی

حبیب کمال  1397/03/13 

اشتراک گذاری: 

یخ نوردی یک چالش و ورزش بسیار سنگین و در عین حال خطرناک می باشد. در این ورزش جای هیچ گونه اشتباهی وجود ندارد. یعنی اشتباهات فردی یا استفاده از وسایل بی کیفیت ممکن است به مرگ ورزشکار بیانجامد. از این رو باید بهترین وسایل و لوازم و پوشاک مناسب این ورزش تهیه شود تا ورزشکار به مخاطره نیفتد. از این رو مشخصات پوشاک مناسب یخ نوردی را در این مطلب به اختصار شرح  می دهیم.

در یک کلام می توان گفت پوشاک مناسب یخ نوردی باید لباس بشدت گرم زمستانی باشد. همچنین دستکش و سایر لباس ها باید استحکام خوبی داشته باشد. زیرا برخی جاها یخ ها تیز و خشن می باشند. از این رو باید مقاومت خوب لباس از پاره شدن آن جلوگیری کرده و همچنین مانع از صدمه رسیدن به پوست و بدن یخ نورد شود.

وقتی در معرض یخ قرار می گیرید، یعنی دما زیر صفر است. پس این خود نشان می دهد باید لباس زیر چند لایه و گرم پوشیده شده و روی آن شلوار و کاپشنی کاملا عایق پوشیده شود. عایق بدن دما در این مورد خیلی ضروری است. کلاه گرم باید حتما روی سر ورزشکار قرار گرفته و کلاه ایمنی خوبی روی آن قرار گیرد. در مورد دست ها نیز همانطور که می دانید در دمای زیر صفر دست ها توان خود را از دست می دهند. پس باید دستکشی عایق دما نیز برای گرم نگه داشتن فرد استفاده گردد.

یخ نوردی ورزشی همه گیر نیست و وسایل و البسه آن در هر فروشگاهی یافت نمی شود. از این رو بر ان شدیم بهترین پوشاک یخ نورید و وسایل مورد نیاز این ورزش را در سایت خودمان، فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای شما عزیزان یک جا گرد آوریم. با خرید آنلاین از این فروشگاه می توانید تجربه ای جالب و خوب از یک خرید اینترنتی عالی را انجام دهید و رضایت کامل را حاصل فرمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر