ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات پوشاک مناسب سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/03/13 

اشتراک گذاری: 

سنگ نوردی ورزشی سخت و سنگین است که اول از همه به آمادگی جسمانی و تمرینات و بدنسازی مناسب نیاز دارد. اما در کنار این ها حتما لوازم و وسایل مخصوص به خود را نیز می طلبد که یکی از ساده ترین و البته لازم ترین آن ها، پوشاک مناسب سنگ نوردی است. در این مطلب با معرفی مشخصات پوشاک مناسب سنگ نوردی و ارائه اطلاعات در این زمینه، راه آسان تهیه این پوشاک تخصصی را نیز خدمتتان معرفی می نماییم. می توانید در همین سایت، یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه، بهترین پوشاک مناسب سنگ نوردی و همچنین کلیه لوازم لازم در این ورزش را تهیه نمایید.

سنگ نوردی در طبیعت چون در محیط کنترل نشده انجام می شود، لباسی مقاوم تر می طلبد که باید بتواند در برابر سطوح خشن از بدن ورزشکار حفاظت نیز بنماید.

اما در سنگ نوردی در سالن، چون تقریبا همه چیز تحت کنترل است، اولا می توان گفت خطری به شکل جدی وجود ندارد. دوما هم در مورد لباس اینجا زیاد مورد ایمنی و حفاظت از بدن مطرح نیست. بلکه سبک و راحت بودن لباس مهم است. زیرا در بالا رفتن از دیوار سنگی در سالن، سرعت عمل مهم است و لباس نباید دست و پا گیر باشد.

از طرفی دیگر کفش سنگ نوردی نیز باید مکمل کار سنگ نوردان در سالن باشد. در مورد انتخاب کفش چند مورد را باید مد نظر قرار دهید تا در کنار لباس و وسایل دیگر، همه تمهیدات شما آماده شده باشد.

برخی اعتقاد دارند کفش بسیار تنگ برای این ورزش مناسب است. کفش تنگ خوب است اما برای کفش اول شما راحتی مناسب تر است، چون اگر کفش شما راحت نباشد، هیچ لذتی از صعود خود نخواهید برد. همچنین اگر پای شما آسیب دید، حرکت بر روی گیره های کوچک برای شما بسیار درد آور خواهد بود. نکته دیگر این است که اگر شما دارای پاهای لاغر و باریک هستید سعی کنید از کفش های کم حجم استفاده کنید و برای خرید این کفش ها شما میتوانید به سراغ کفش هایی بروید که برای خانم ها طراحی میشوند. اغلب مدل های زنانه کم حجم هستند.


نظرات کاربران
ارسال نظر