ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات عینک مناسب کوه نوردی

حبیب کمال  1397/03/13 

اشتراک گذاری: 

مشخصات عینک مناسب کوه نوردی

می دانیم عینک ها معمولا برای استفاده های مختلف، تفاوت های بسیاری می توانند داشته باشند. در کوهستان به علت ارتفاع بالا و تابش شدید آقتاب، معمولا عینک مناسب باید مولفه های خاصی داشته باشد. از این رو در این مطلب بر آن شدیم مشخصات عینک مناسب کوه نوردی را بیان کنیم .

بسیاری افراد در خرید عینک آفتابی همچنین عینک آفتابی کوهنوردی، فاکتور شیک بودن و مد و زیبایی را در اولویت قرار می دهند. اما واقعیت این است که باید در این مورد سلامت چشم بیشتر از همه چیز مورد توجه باشد. به ویژه اینکه در ارتفاعات، اشعه بیشتری  به چشم ها می رسد.

اولین خاصیت لازم برای عینک های آقتابی این است که عینک های آفتابی باید بتواند ۹۵ تا ۱۰۰ درصد نور ماورابنفش را مانع شوند. عینک آفتابی باید آنقدر رنگی باشد که فقط نور کمی از آن رد شود و به چشم برخورد کند.

دومین ویژگی این عینک های آقتابی این است که فریم عینک های آفتابی باید از جنس غیر فلز باشد و قاب این عینک ها باید دارای محافظ های کناری در پیرامون خود باشد تا از ورود اشعه و در هنگام طوفان از ورود گرد و غبار و برف جلوگیری کند و در نهایت یک نکته مهم باید یادآوری شود. شبکیه چشم انسان بدون عینک بی آنکه هیچ ناراحتی احساس ایجاد شود، می تواند بسوزد و باعث به وجود آمدن ناراحتی درد آوری شود. اشعه ماورابنفش حتی از میان ابرها هم رد می شود. بنابراین در روزهای ابری گول نخورید و چشم های خود را بدون محافظ نگذارید و از عینک آقتابی مناسب در شرایط ابری نیز استفاده فرمایید.

بهترین عینک های مناسب کوهنوردی را می توان در سایت فروشگاه اینترنتی ما، یاناکوه، مشاهده کرد و با مقایسه قابلیت های آن ها می توانید بهترین گزینه ای که مناسبتان هست را تهیه فرمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر