ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات بادگیر مناسب کوهنوردی

حبیب کمال  1397/04/01 

اشتراک گذاری: 

البسه مختلف کوهنوردی هر کدام ویژگی هایی دارند که ان ها را برای کوهنوردی مناسب کرده است. بادگیر نیز از این مورد مستثنی نیست. از این جهت در راستای معرفی وسایل و البسه مناسب برای کوهنوردی به معرفی مشخصات بادگیر مناسب کوهنوردی خواهیم پرداخت.

در فصول گرم سال به ویژه تابستان، وقتی به فعالیت های کوهنوردی می پردازیم برای بهبود راندمان و حفظ سلامت بهتر است از البسه مناسب این آب و هوا را باید بر تن کنیم. برای یک فعالیت نیمروزی در فصل تابستان یک سیستم دولایه مطلوب می باشد. تا زمانی که هوا گرم است و خیلی از شهر و امکانات شهری دور نشده ‏اید، نیازی به حمل لباس ‏های بسیار گرم نیست. اما توجه داشته باشید که امکان وزش باد یا حتی بادهای شدید در روزهای گرم تابستان هم وجود دارد. بنابراین استفاده از یک بلوز آستین بلند از جنس پشم یا الیاف مصنوعی به عنوان لایه اول به همراه یک بادگیر سبک و کم حجم، کافی و مناسب است.

بادگیر خوب برای فعالیت های کوهنوردی در ارتفاع باید ویژگی های زیادی داشته باشد که به برخی به اختصار اشاره می کنیم. اندازه بادگیر باید به حدی باشد که بتوان سایر لایه ها را هم در زیر آن به تن داشت، بدون اینکه مانع از حرکات و انعطاف بدن کوهنورد شود. بادگیر باید دارای کلاه با یک نقاب، و در قسمت گردن دارای ریسمان‏ های کشیدنی برای کوچکتر کردن قسمت صورت باشد، تا باران صورت و گردن را خیس نکند. کلاه بادگیر باید آنقدر بزرگ باشد که بتوان یک کلاه ایمنی در زیر آن بر سر گذاشت، ولی در عین حال بزرگی ان باعث محدود شدن دید نشود. درزها و دوخت های بادگیر باید به خوبی ضد آب و عایق و محکم باشند. باید طوری از نظر ارگونومی طراحی شده باشد که دسترسی به داخل جیب ها با دستکش و در حالی که کوله را به پشت دارید، آسان باشد. جیب ها باید دارای درپوش مناسب برای محافظت از باران باشند. گیره های مخصوصی باید در  قسمت مچ وجود داشته باشد تا مچ ها را کاملا کیپ کند.

حال که مشخصات بادگیر مناسب کوهنوردی را بیشتر مطالعه کرده اید، می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، از میان بهترین بادگیر های مناسب کوهنوردی، آن گزینه را که برای خود مناسب تر می بینید برای خود سفارش دهید.


نظرات کاربران
ارسال نظر