ورود / ثبت نام
خوش آمدید

مشخصات ابزار فرود و حمایت در سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/03/16 

اشتراک گذاری: 

در ورزش سنگ نوردی ابزار و وسایل در سلامت و حفظ جان کوهنوردان نقشی بسیار پررنگ دارد. یکی از مهم ترین این وسایل چه در سنگ نوردی در سالن و چه در طبیعت، ابزار فرود و حمایت در سنگ نوردی است. مشخصات ابزار فرود و حمایت در سنگ نوردی در این مطلب خدمتتان بیان می گردد. این گونه وسایل وسایل لوکس نیست که در خرید آنها صرفه جویی شده و جنس ارزان تهیه شود. زیرا با جان انسان ها در ارتباط است. از این رو بهترین کیفیت این وسایل را در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای ورزشکاران و دست اندر کاران این ورزش گرد آورده ایم.

یکی از ابزار حمایت و فرود در سنگ نوردی و کوهنوردی، 8 است که از مزایا و محاسن این وسیله میتوان به ساده و یکپارچه بودن بدنه که موجب کارایی راحت برای استفاده کننده ، قیمت ارزان آن و همچنین قابلیت استفاده از قطر های متفاوت طناب از۸ تا ۱۳ میل برای فرود هم به صورت تک و هم به صورت دولا اشاره کرد. این ابزار مخصوص حمایت و فرود می باشد  و وزنی میانگین ۱۰۰ تا ۱۱۰ گرم دارد و حداقل و حداکثر طنابی که در آن قابل استفاده است بین ۸ تا ۱۳ می باشد به طور کل یعنی این ابزار میتواند تمام طناب های موجود را ساپورت کند.

این ابزار مخصوص فرود و حمایت میباشد چون این ابزار خود قفل شونده نیست برای حمایت حتما باید یک میانی و برای فرود باید از وسیله و یا گره های قفل شونده استفاده کرد که میتواند گره پروستیک و ماکارد و مشار و … و یا ابزارهای خود قفل شونده مانند  شانت و … استفاده کرد.

نکته مهم این است که استفاده از کارابین پیچ برای این وسیله ضروری است. گیر کردن موی سر و هم چنین لباس هنگام فرود از مواردی است که در هنگام کار با این وسیله بسیار پیش آمده و باید مورد احتیاط قرار گیرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر