ورود / ثبت نام
خوش آمدید

لوازم گرمایشی و پخت و پز در سفر

حبیب کمال  1397/03/28 

اشتراک گذاری: 

برای سفر در طبیعت اعم از کوه، جنگل و صحرا باید ازز قبل فکر همه چیز را کرد. وسایل کمپینگ، وسایل خواب و همچنین گرمایش و پخت خوراک. اولا باید در این زمینه وسایلی به عنوان اجاق قابل حمل را به همراه داشت تا بتوان غذای سفر را گرم کرد. اما مواد غذایی نیز باید موادی باشند که زود خراب و فاسد نشوند. لوازم گرمایشی و پخت و پز در سفر ویژگی های خاصی دارند که در ادامه اشاره خواهیم کرد. این وسایل را می توانید با تنوع بالا در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه مشاهده کرده و گزینه مورد نظر خود را پس از انتخاب به صورت آنلاین سفارش دهید.

هر انسانی در هر جایی که باشد به غذا و آب نیاز دارد. حیات انسان به تغذیه وابسته است. پس واضح است که یکی از وسایلی که باید در سفر به ویژه طبیعت گردی همراه داشت، اجاق خوراک پزی طبیعت گردی و کمپینگ در طبیعت است. اجاق این کار باید وزن چندانی نداشته باشد و به راحتی توسط طبیعت گردان قابل حمل باشد. همچنین نباید زیاد جاگیر باشد. لازم به ذکر است قاب خارجی آن باید محکم بوده که ظرف آب و قابلمه را نیز بتواند روی خود تحمل کند. همچنین واضح است اگر پایه های آن عریض تر باشد برای آن می تواند مزیت کاربردی حساب شود. معمولا این گونه اجاق های طبیعت گردی همراه با سیلندر گاز پیچی کار می کنند. در سفرهایی که با خودرو به صورت پیک نیک می رویم نیز اجاق سفری لازم است. منتها می تواند بزرگ تر باشد و غذای تعداد بیشتری از افراد را همزمان گرم و آماده کند.

طبیعت گردانی که به صورت تیمی سفر می کنند، وسایل را در کوله ها تقسیم می کنند تا به هیچ کس فشار زیادی نیاید. این مورد باعث می شود هر کس به حد توان خود وسیله حمل کند و در نهایت گروه با کمبود چیزی مواجه نشود. این شاید باعث شود در سفرهای پیک نیک که به مسافتی دور تر از ماشین حرکت می شود نیز بتوان اجاق  بزرگ تری به همراه برد. تقسیم کار در اینجا کاملا راهگشاست.


نظرات کاربران
ارسال نظر