ورود / ثبت نام
خوش آمدید

لوازم روشنایی ضروری برای کوهنوردی

حبیب کمال  1397/03/15 

اشتراک گذاری: 

همراه داشتن لوازم روشنایی در طبیعت و برای سفرهایی که به صورت کمپینگ برگزار می شود، بسیار ضروری است. قطعا در کوهنوردی ضرورت وجود لوازم روشنایی بیشتر نیز می شود. کوهستان خطرات ویژه خود را دارد که باعث ارزشمند تر شده این وسایل می شود. در ادامه مطلب لوازم روشنایی ضروری برای کوهنوردی را معرفی خواهیم کرد و نیز برای شما مژده ای داریم. می توانید تمامی وسایل روشنایی در کوهستان را با بهترین کیفیت از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید و نیازی به گشتن در بازار نخواهید داشت.

اولین موردی که در مورد وسایل روشنایی در کوهستان و به طور کلی در سفرهای کمپینگ در طبیعت به ذهن می رسد، چراغ قوه است. وسیله ای که بعضا باتری های عادی می خورد و بعضا قابل شارژ می باشد و بسته به میزان نور و میزان انرژی موجود در آن روشنایی خاص خود را تولید می کند. زمان نگهداری انرژی باتری این چراغ قوه ها نیز متفاوت بوده و هر چه بالاتر باشد یک مزیت محسوب می شود.

برخی چراغ قوه ها دو سر دارند. یک سر آن ها مانند چراغ قوه های معمول کار می کند. اما سر دیگر آن ها محدوده ای وسیع تر را روشن می کند. این مورد برای زمان هایی که در کمپ کوهنوردی در حال غذا خوردن در کنار گروه هستید شاید به کار بیاید. واحد سنجش روشنایی لامپ ها لومن می باشد. واضح است در مورد لامپ چراغ قوه ها نیز همین مورد صدق می کند.

از لامپ های 20- 10 لومن برای فعالیت هایی در محدوده نزدیک مانند پیدا کردن کلید در کیف استفاده می شود.

لامپ های 150- 20 لومن برای گشت زنی در اطراف محوطه و خانه مناسب هستند. فاصله پرتو این نوع لامپ ها 120 متر می باشد.

لامپ ها با روشنایی 200- 160 لومن، برای کارهای عمومی تر مانند پیاده روی، کوهنوردی، کمپینگ و مشابه مناسب است و  قابلیت تابش پرتو تا 250 متر را دارد.

از این رو چراغ قوه هایی که حد اقل یک سر آن ها میران لومن مورد سوم را داشته باشد،  برای فعالیت های کوهنوردی مناسب تر می باشند.


نظرات کاربران
ارسال نظر