ورود / ثبت نام
خوش آمدید

لوازم بهداشت و کمک های اولیه لازمه سفر در طبیعت

حبیب کمال  1397/03/27 

اشتراک گذاری: 

برای رفتن به طبیعت باید وسایل متعددی همراه داشته باشیم. غیر از وسایل ایمنی، وسایل بهداشتی و کمک های اولیه نیز برای هر سفری در طبیعت لازم هستند. مهم نیست که به کوهستان میرویم یا جنگل یا کویر. در دل طبیعت این وسایل به شدت به کار می آیند. اما لوازم بهداشت و کمک های اولیه لازمه سفر در طبیعت دقیقا چه وسایلی را شامل می شود و این وسایل را از کجا می توان تهیه کرد؟

وسایل بهداشتی برای شستن ظروف و قابلمه ها، و همچنین شستن دست ها و همچنین مسواک، معمولا همراه همیشگی طبیعت گردان و کوهنوردان هستند. بدون این وسایل این افراد به دل طبیعت قدم نمی گذارند.

اما غیر از این وسایل بهداشتی، باید فکر مواقعی هم بود که به کمک های اولیه نیاز است. گاز استریل، چسب زخم، پوشاننده تاول، رول چسب برای ثابت کردن پوشش روی زخم ها، قرص های لازم برای کاهش درد و التهاب، پماد آنتی بیوتیک، گوش پاک کن، دستمال مرطوب بهداشتی، دستمال کاغذی، سنجاق قفلی برای بستن محل آسیب دیده، قرص آلرژی و سرما خوردگی، قرص ضد اسهال، موچین و دستکش بهداشتی به همراه باید باشد. همچنین اگر فردی از اعضای گروه بیماری دارد باید کلیه دارو های لازم برای وی در کوله خودش قرار گرفته باشد تا مشکلی برای وی و در نتیجه برای سفر گروه پیش نیاید.

وسایلی مثل موچین خیلی به کار می آیند. شاید در نگاه اولی عجیب به نظر برسند. اما اینکه سنگزیره یا خار در دست یا بدن اعضای گروه برود بسیار محتمل است. در این مواقع است که موچین به یک وسیله کلیدی تبدیل می شود که می تواند از ماندن جسم خارجی زیر پوست جلوگیری کرده و از عفونت در بدن افراد جلوگیری کند.

در سایت یاناکوه برای شما هموطنان عزیز امکانی فراهم کرده ایم که لوازم بهداشت و کمک های اولیه لازمه سفر در طبیعت را به صورت آنلاین انتخاب کرده و سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.


نظرات کاربران
ارسال نظر