ورود / ثبت نام
خوش آمدید

لوازم بهداشتی و پزشکی ضروری در کوهنوردی

حبیب کمال  1397/03/25 

اشتراک گذاری: 

سلامت انسان مهم ترین چیزی است که در هر سفر یا چالش با ورزش باید در نظر گرفته شود. به ویژه برای کوهنوردی ابتدا باید لوازم امنیتی مناسب برای ایمنی کوهنوردان در نظر گرفته شود. اما حتما باید لوازم بهداشتی و پزشکی ضروری در کوهنوردی، همراه کوهنوردان باشد. زیرا لوازم بهداشتی که همواره لازم می باشد و برای زمان هایی که حادثه روی می دهد نیز لوازم امدادی و پزشکی ضروری است. کلیه لوازم بهداشتی و پزشکی که در طبیعت گردی و کوهنوردی برای شما ضروری است را می توانید از سایت ما، یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه بصورت آنلاین سفارش داده و درب منزل با محل کارتان تحویل بگیرید.

کوهنوردان مدتی را در طبیعت کوه هستند. از این رو جایی برای بردن ظروف کثیف خود ندارند و باید خودشان در همان جا ظروفشان را تمیز کنند. وسایل بهداشتی برای شستن ظروف و قابلمه ها، و همچنین شستن دست ها و همچنین مسواک، معمولا همراه همیشگی کوهنوردان به ویژه کوهنوردان کاربلد و حرفه ای هستند. بدون این وسایل کوهنوردان دل و قدم به کوهستان نمی سپارند.

هر کوهنوردی می تواند به صورت بالقوه در معرض خطرات متعددی باشد. این مشکلات می تواند بسیار بزرگ باشد و مثلا سقوط به از یک ارتفاعی که به مصدومیت منجر شود باشد. یا می تواند حتی یک مصدومیت یا زخم مختصر باشد که به وسایل کمکی بهداشتی نیاز پیدا می شود. مثلا اینکه سنگزیره یا خار در دست یا بدن اعضای گروه برود بسیار محتمل است. در این مواقع است که موچین به یک وسیله کلیدی تبدیل می شود که می تواند از ماندن جسم خارجی زیر پوست جلوگیری کرده و از عفونت در بدن افراد جلوگیری کند . گاز استریل، چسب زخم، پوشاننده تاول، رول چسب برای ثابت کردن پوشش روی زخم ها، قرص های لازم برای کاهش درد و التهاب، پماد آنتی بیوتیک، گوش پاک کن، دستمال مرطوب بهداشتی، دستمال کاغذی، سنجاق قفلی برای بستن محل آسیب دیده، قرص آلرژی و سرما خوردگی، قرص ضد اسهال، موچین و دستکش بهداشتی به همراه باید باشد. همچنین اگر فردی از اعضای گروه بیماری دارد باید کلیه دارو های لازم برای وی در کوله خودش قرار گرفته باشد تا مشکلی برای وی و در نتیجه برای سفر گروه پیش نیاید.


نظرات کاربران
ارسال نظر