ورود / ثبت نام
خوش آمدید

قرقره مناسب برای دره نوردی

حبیب کمال  1397/04/07 

اشتراک گذاری: 

از وسایل لازم برای ورزش چالش بر انگیز دره نوردی، قرقره مناسب برای دره نوردی است که از وسایل تخصصی این رشته به شمار می رود و برای مردم عادی شناخته شده نیست. از این رو در این مطلب به معرفی بیشتر این وسیله مهم می پردازیم. قرقره دره نوردی از وسایلی است که اصلا نمی توان فرآیند دره نوردی را بدون وجود آن تصور کرد. زیرا هیچ گونه حمایت و ایمنی برای جان دره نورد باقی نخواهد ماند.

قرقره های فرود کوهنوردی و دره نوردی از جنس و آلیاژهای سبک و مقاوم در برابر اصطکاک و ضربه ساخته می شود و وسیله مطمئن جهت فرود می باشد . این وسیله دارای 2 قرقره مقاوم است که توسط صفحه ای فلزی و متحرک از ضرب دیدگی و یا خارج شدن طناب از آن جلوگیری می شود. کاربرد قرقره های فرود در فن  سنگ نوردی به صورتهای مختلف دیده می شود. مناسب ترین قرقره برای فرود دارای سیستم ترمز اتوماتیک می باشد که به شکل یک دسته کوچک در قسمت پایین خود می باشد که به محض سقوط ناگهانی و رها کردن اهرم ترمز به طور خودکار طناب قفل میشود و مانع از ادامه سقوط می گردد.

فعالیت های غار نوردی، کوهنوردی، صخره نوردی، صعود مرحله ای، دره نوردی و غیره بدون حمایت و وسایل فرود امن، کاملا از یک ورزش و چالش به قرار دادن جان در معرض مرگ تبدیل می شوند. پس هرگز نباید این گونه ورزش های وابسته به ارتفاع را بدون وسایل ایمنی و حمایتی مانند قرقره های مخصوص و ... انجام داد.

قرقره مناسب برای دره نوردی و سایر وسایل این رشته های مربوط به کوهستان که ایمنی لازم برای ورزشکاران را بالا می برد،  را می توان از سایت ما، فروشگاه اینترنتی یاناکوه سفارش داده و درب منزل دریافت کرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر