ورود / ثبت نام
خوش آمدید

فواید ورزش کوهپیمایی در سلامت انسان

حبیب کمال  1397/06/11 

اشتراک گذاری: 

کوهپیمایی با وجود تفاوت هایی که با کوهنوردی دارد، مانند کوهنوردی برای سلامت انسان ها بسیار مفید است. قطعا کوهنوردان حرفه ای آمادگی بدنی بسیار بالاتری از افرادی دارند که به صورت آماتور کوه پیمایی می کنند. اما فواید ورزش کوه پیمایی در سلامت انسان های آماتوری که توان کوهنوردی حرفه ای ندارند بسیار زیاد می باشد. در ادامه به برخی از این فواید اشاره می نماییم.

خوشبختانه ایران کشوری است که در همه گوشه های آن کوه های فراوانی وجود دارد و ساکنان مناطق مختلف کشور برای کوهپیمایی کوه های مناسب نزدیک خود را دارند.

اولین مزیت کوهپیمایی برای مردم عادی این است که در هنگام کوه پیمایی مقدار خون موجود در عضلات بدن 20 برابر افزایش پیدا می کند و پر خون شدن عضلات باعث می شود که غذای بیشتری به عضلات برسد و عضلات قوی تر بشوند. این مورد در عضلات حیاتی بدن بسیار موثر تر نیز هستند.

نیز تاثیر کوهپیمایی

فرقی نمی کند که به کوهنوردی بپردازید یا کوهپیمایی. وسایلی هستند که برای هر دوی این فعالیت ها لازم هستند. کوله پشتی، کفش و پوشاک مناسب و همچنین وسایل کمپینگ از این جمله هستند. تهیه این وسایل معولا وقت گیر است. اما امکان خرید آنلاین این وسایل نیز از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای هموطنان عزیز فراهم شده است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه عزیزان می شود. وسایل کوهپیمایی و کوهنوردی موجود در این سایت همگی از بهترین کیفیت انتخاب شده اند.


نظرات کاربران
ارسال نظر