ورود / ثبت نام
خوش آمدید

عینک مناسب طوفان در کوهنوردی

حبیب کمال  1397/04/02 

اشتراک گذاری: 

برای هر فعالیتی به ویژه در دل طبیعت و کوهستان عینک خاصی توصیه می شود که بهترین محافظت از چشم را داشته باشد. اما در برخی شرایط خاص جوی نیز در دل طبیعت به عینک هایی خاص با ویژگی های خاص نیاز است. عینک مناسب طوفان در کوهنوردی یکی از این موارد است که ویژگی های آن را در ادامه اشاره خواهیم کرد. اما هر گونه عینک و وسایل کوهنوردی به ویژه عینک مناسب طوفان در کوهنوردی را می توانید به صورت آنلاین از سایت یاناکوه خریداری فرمایید.

همان طور که از اسم این عینک ها پیداست باید در ارتفاع و محیط کوهستان، در هنگام طوفان های احتمالی به کار کوهنوردان بیایند. یک عینک خوب برای مواقع طوفان باید با امکان ایجاد جریان هوای مناسب از تعریق لنز جلوگیری کند، آستر عدسی ضد تعریق داشته باشد، فریم مناسب با حالت صورت انسان داشته باشد، راحت باز و بسته شود و همچنین تنظیم کننده پشت سر سیلیکونی داشته باشد.

لنز مناسب در عینک باعث می شود که نورهای انعکاسی را دفع کند. این ویژگی این امکان را می دهد که چشمان شما در هر نوع فعالیتی احساس آرامش کند و شما از فعالیت ورزشی و کاری خود لذت ببرید. در ضمن این گونه عینک ها هر چه سبک تر باشند و کمتر به صورت فشار بیاورند مزیت بیشتری دارند.

از یاد نبریم شبکه چشم بدون عینک بی آنکه هیچ ناراحتی احساس کنید، می تواند بسوزد و باعث به وجود آمدن ناراحتی درد آوری بشود. اشعه ماورابنفش حتی از میان ابرها هم رد می شود. بنابراین در روزهای ابری گول نخورید و چشم های خود را بدون محافظ نگذارید. عینک باید خاصیت ضد آفتاب را هم همزمان داشته باشد. این عینک ها باید بتواند ۹۵ تا ۱۰۰ درصد نور ماورابنفش را حذف کند. عینک آفتابی باید آنقدر رنگی باشد که فقط نور کمی از آن رد شود و به چشم برخورد کند.


نظرات کاربران
ارسال نظر