ورود / ثبت نام
خوش آمدید

عینک اسکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

حبیب کمال  1397/03/21 

اشتراک گذاری: 

همانطور که می دانیم برای هر نوع فعالیتی بر اساس ویژگی های آن عینک خاصی توصیه می شود. برای شنا، کوهنوردی، قایقرانی و اسکی و ... عینک هایی با ویژگی های متفاوت وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به رشته ورزشی اسکی اشاره نماییم. اما عینک اسکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

عینک اسکی شاید یکی از مهم ترین وسایل برای اسکی باشد. متاسفانه بسیاری از اسکی بازان در مورد روشهای حفاظت در برابر سرما و نحوه رفتار با برف اطلاعات مناسبی دارند اما در مورد انتخاب عینک اسکی خیلی مطالعه و دقت نمی ‌کنند. عینک ها انواع فریم و انواع لنز را می توانند داشته باشند.

دو نوع لنز برای عینک اسکی مرسوم است. لنزهای استوانه ای در حالت افقی دارای دارای انحنا هستند ولی در حالت عمودی کاملا صاف می باشند. این لنزها دید خوب و وسیعی را به ما می ‌دهند و قیمت مناسبی دارند. لنز های کروی دومین دسته از لنزهای عینک اسکی هستند. عینک هایی که این گونه لنز را استفاده کرده اند، هم در حالت افقی و هم عمودی انحنا دارند و به شما یک دید حبابی شکل می ‌دهند. دیدی بسیار وسیع و خوب ویژگی برتری دهنده این عدسی ها نسبت به استوانه ‌ای هستند.

در مقایسه این دو نوع لنز می توان گفت به علت سطح صاف عدسی ‌های استوانه ‌ای، ممکن است گاهی با موج دار شدن دید مواجه شوید ولی این مشکل در عدسی ‌های کروی وجود ندارد. همچنین به علت فضایی که بین صورت و سطح سرد بیرونی عدسی در عدسی‌ های کروی شکل وجود دارد، جریان هوا بیشتر وجود دارد و باعث جلوگیری از بخار کردن ‌می ‌شود..

حال می توانید با دانستن مولفه های عینک اسکی مناسب، بهترین گزینه را برای خود انتخاب فرمایید. اما لازم نیست ساعتها در بازار وقت بگذارید. ما بهترین عینک های اسکی را در سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه برای شما گرد آورده ایم تا انتخاب و خریدی راحت داشته باشید.


نظرات کاربران
ارسال نظر