ورود / ثبت نام
خوش آمدید

علائم و درمان کشیدگی عضلانی در کشاله ران

حبیب کمال  1397/05/21 

اشتراک گذاری: 

به طور کلی پاهای ما در حالت عادی نیز بیشترین فشار را در حین انجام فعالیت های ما متحمل می شوند. اما در ورزش های سنگین که فشار زیادی به پاها می آورد مانند کوهنوردی و سنگ نوردی، احتمال آسیب پاها بسیار بالا می رود. کشاله ران از قسمت هایی است که آسیب آن محتمل است. به همین علت لازم است با علائم و درمان کشیدگی عضلانی در کشاله ران آشنایی کافی داشته باشید تا اگر در حین این ورزش ها برای شما مشکلی پیش آمد بدانید باید چه کنید؟

ابتدا به علائم کشیدگی عضلات این ناحیه اشاره می نماییم. بارز ترین علامت آن درد در روی عضلات کشاله ران است. این درد بلافاصله بعد از حرکتی که موجب کشیدگی عضله و تاندون گردد در ناحیه کشاله ران احساس می شود. پس از آن درد کم شده و به صورت یک درد مداوم و گنگ در ناحیه کشاله ران در می آید. همچنین ممکن است در زمان کشیده شدن عضله یک صدا یا تقه به توسط فرد احساس شود که نشانه پاره شدن فیبرهای عضلانی است. در این هنگام اگر عضله کشیده شده را در ناحیه کشاله ران لمس کنید درد شدید حس خواهد شد. در حالات خیلی شدید ممکن است عضله متورم شده و یا پوست روی آن دچار خونمردگی شود.

برای پیشگیری از کشیدگی های معمول در پاها باید از امکانات مناسب و استاندارد در سنگ نوردی و کوهنوردی استفاده شود و طبیعتا کفش مناسب از اساسی ترین موارد است. خوشبختانه تمامی این وسایل و لوازم ضروری برای این رشته ها را می توانید به صورت آنلاین از سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید.

اما اگر با همه احتیاط ها کشیدگی عضلانی رخ دارد باید بلافاصله فعالیت ورزشی قطع شود و  تا مدتی از ایستادن اجتناب شود. سرمای موضعی برای عضله آسیب دیده بسیار خوب است. با استفاده از کیسه حاوی خرده های یخ محل درد را به آرامی ماساژ داده و سرد کنید. اما بعد از دو روز کیسه آب گرم و حوله گرم برای حرارت دادن محل آسیب استفاده گردد. قطعا مراجعه به پزشک متخصص نیز باید انجام گیرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر