ورود / ثبت نام
خوش آمدید

ظروف ضروری در کوهنوردی

حبیب کمال  1397/04/03 

اشتراک گذاری: 

بسیاری می پندارند یک کوهنورد وسایل زیادی نباید به همراه داشته باشد. این یک تصور غلط است. زیرا برای یک کوهنورد باید یک چک لیست بلند بالا از وسایل مورد نیاز تامین شده باشد. از وسایلی که همواره همراه کوهنوردان است، ظرف و ظروف است. یک سری ظروف ضروری در کوهنوردی وجود دارد که هرگز نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد و بسیار ضروری هستند که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

خوردن و آشامیدن برای هر انسانی لازم است و محدود به مکان خاصی نیست. پس در کوه نیز باید غذا خورد و مایعات نوشید. گرم‌ کردن غذا، نوشیدن چای یا قهوه داغ در کوهنوردی به وسایلی نیاز دارد که بسیار سبک و قابل ‌حمل باشند تا حجم وسیعی از محفظه‌ کوله‌ پشتی کوهنورد را اشغال نکنند.

قابلمه، ماهیتابه، بشقاب، قاشق و چنگال و چاق از وسایل ضروری برای غذاخوری در کوه هستند. اما باید غذا را روی اجاق خوراک پزی سفری که قابل حمل باشد گرم کرد. یا برای چای یا قهوه روی آن آب را گرم کرد.

در مورد آب هم یک قمقمه شخصی باید هر ورزشکار کوهنورد همراه خود داشته باشد. هرگز نباید آب بدن کوهنوردان از سطح استاندارد کمتر شود. از این رو همراه داشتن آب بسیار ضروری است.

در انتخاب تک تک این وسایل که نامشان ذکر شد، باید ملاک اصلی انتخاب، وزن و حجم باشد که زیاد کوله کوهنوردان را سنگین نکرده و جای زیادی در کوله پشتی نگیرد. این مورد به علت وجود گزینه های بسیار زیاد ممکن شده است. فقط باید مقایسه خوب انجام داد و بتوان انتخابی هوشمندانه داشت.

حال که با این ظروف ضروری آشنا شدید، می توانید با هوشمندی تمام و بدون نیاز به خروج از منزل و فقط با مقایسه خصوصیات این محصولات، ظروف مدنظر خودتان را از سایت یاناکوه، به صورت اینترنتی سفارش دهید.


نظرات کاربران
ارسال نظر