ورود / ثبت نام
خوش آمدید

زیرانداز کوهنوردی مناسب

حبیب کمال  1397/04/03 

اشتراک گذاری: 

هر سفری که به دل طبیعت تدارک دیده می شود باید شامل استراحت کردن و گذران زمان خوش با همسفران نیز باشد. از این رو حتما پهن کردن یک زیرانداز برای استراحت، خوردن غذا، و یا استفاده از زیر انداز زیر چادر برای خوابیدن، می تواند ضروری به نظر برسد. زیرانداز کوهنوردی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد که برای کوهنوردان مناسب تلقی شود؟

در سفرهای بک پکینگ و هنگام بودن در کمپ و چادر، در هوای سرد داخل چادر و گرمای هوای آزاد، زیرانداز مانع نفوذ سرما، رطوبت و از دست دادن حرارت بدن می‌شود. همچنین زیر اندازها مانع از تماس سنگ ‌ریزه‌ ها و سایر اجسام تیز و آزار دهنده با بدن می ‌شوند.

اولین نوع زیرانداز زیر اندازهای رولی هستند. زیرانداز های رولی، زیرانداز هایی با ضخامت زیاد و مناسب برای قرار گرفتن در زیر کیسه خواب هستند. به همین سبب گزینه مناسبی برای کوهنوردان به شمار می ‌آیند.

دومین نوع زیر انداز، زیر اندازهای بادی هستند. این نوع زیرانداز ها ترکیبی از فوم نرم که توسط یک کیسه پر از هوا محصور شده، هستند. زیر انداز های بادی، گزینه‌ خوبی برای زیر کیسه خواب به حساب می‌آیند. به علت وجود فوم در این نوع زیر اندازها، استفاده از آنها در مکان‌ های مرطوب توصیه می ‌گردد.

نوع آخری از زیر انداز را که در این مطلب اشاره می نماییم، زیر اندازهای فوم فشرده هستند. این زیر انداز ها در حقیقت، فوم ‌های باریک و سبکی هستند که بافت فشرده سلول ‌های آن سطح نرم ‌تر، وزن کمتر و توانایی حبس هوای بیشتری را دارد. این نوع فوم ‌ها عایق خوبی برای بدن در مقابل سطح زمین هستند. فوم‌ های فشرده برای مکان ‌های مرتفع، خشک و پر از سنگریزه مناسب هستند.

زیرانداز کوهنوردی مناسب نیز مانند سایر وسایل و لوازم ضروری کوهنوردی و کمپینگ، در سایت یاناکوه برای هموطنان عزیز فراهم شده و امکان سفارش آنلاین نیز برای عزیزان مهیاست.


نظرات کاربران
ارسال نظر