ورود / ثبت نام
خوش آمدید

دستکش از ملزومات سفر در طبیعت

حبیب کمال  1397/03/26 

اشتراک گذاری: 

برای طبیعت گردی، وسایل و البسه مناسب متعددی وجود دارد که برای داشتن گردشی بهتر و ایمن تر لازم است آنها را استفاده نماییم. یکی از این ها دستکش است. دستکش از ملزومات سفر در طبیعت است که باید مولفه های خاصی داشته باشد.

انواع دستکش ها در طبیعت به کار ما می آید. یک مثال خیلی ساده می زنیم که در یک پیک نیک ساده برای درست کردن جوجه کباب بهداشتی دستکش نایلونی می تواند کارساز باشد.

دستکش گرم از دیگر انواع دستکش است که در طبیعت به کار می آید. تا زمانی که هوا نسبتا ملایم باشد می توانید با پوشیدن یک جفت دستکش  استرچ مناسب برای سه فصل، دستهای خود را از سرما محافظت کنید. یا می توانید از دستکش های چند لایه ای که خاصیت ضد آب و قابلیت تنفس دارند استفاده کنید.

دستکش آفتابی نیز از دیگر دستکش های کاربردی در طبیعت است. حتی دستهای ما هم به حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید احتیاج دارند. این دستکش ها می توانند پنج انگشتی یا دو انگشتی باشند. برای جلوگیری از آسیب اشعه خورشید از دستکش های ضد آفتاب استفاده کنید.

دستکش مخصوص کوهنوردی نیز به کوهنورد اجازه می دهد با کمک گرفتن از سنگ و صخره ها بدون اینکه آسیبی از سطوح خشن به پوست دست وی برسد به ارتفاع صعود کند. حتی فکرش را هم نمی توان کرد که یک فرد در مسیر صعود، دستش در معرض برخورد با سنگ و سطوح زبر و خشن موجود زخمی و مجروح شود، و بتواند به صعود خوب ادامه دهد و از کوهنوردی لذت ببرد. پس دستکش در کوهنوردی یک وسیله الزامی می تواند قلمداد شود.

انواع دستکش های مناسب سفر در طبیعت مانند دستکش های کوهنوردی و ... را می توانید از سایت ما یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه سفارش داده و در محل خودتان دریافت فرمایید.


نظرات کاربران
ارسال نظر