ورود / ثبت نام
خوش آمدید

در کوه چگونه از برف آب تهیه کنیم؟

حبیب کمال  1397/05/29 

اشتراک گذاری: 

واضح است که همراه داشتن آب در کوهستان چه برای فعالیت های طبیعت گردی و چه برای کوهنوردی حرفه ای بسیار ضروری است. اما برخی کوهنوردان از سنگینی بطری های آب به عنوان معضل یاد می کنند. گاهی نیز به علت مشکلاتی که در برنامه پیش می آید ذخیره آب به پایان می رسد و به پیدا کردن آب نیاز می شود. برف و یخ چیزی است که در اکثر کوهستان های مرتفع وجود دارد. همین برف و یخ در شرایط اضطراری می تواند منبع تهیه آب برای کوهنوردان باشد. اما در کوه چگونه از برف آب تهیه کنیم؟

برای این کار ابتدا تمیزترین برفی که در دسترس تان هست را انتخاب کنید. از برفی که رنگی به غیر از سفید دارد دوری کنید. آتش مختصری روشن کنید و به اندازه یک وجب انگشت آب داخل ظرف تان بریزید و بگذارید روی شعله آتش تا گرم شود. رفته رفته برف به ظرف اضافه کنید و قبل از تکرار این کار صبر کنید تا همه برف آب شود. اگر همه برف را یک جا توی ظرف بریزید باعث می شود آب تبخیر شود و تنها چیزی که داخل ظرف باقی می ماند برف خشک است که از قضا بوی خیلی بدی به ظرف می دهد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همراهی وسایل لازم، معمولا کمتر شرایط اضطراری برای کوهنوردان پیش می آید. اما باید برای هر شرایطی آماده بود و آگاهی های لازم را از هر مورد احتمالی داشت تا بتوان مشکلات احتمالی را به سلامت پشت سرگذاشت. کوهنوردان مجرب و حرفه ای و به ویژه هیمالیا نوردان به تمامی این موارد مسلط هستند. البته برای نوع صعود های آنان این روش ها زیاد هم بی کاربرد نیست و معمولا زیاد به کارشان می آید.

اما اگر به قمقمه آب و سایر وسایل کوهنوردی نیاز داشتید، امکان خرید تک تک این وسایل به صورت اینترنتی برای شما فراهم شده است. سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، بهترین وسایل کوهنوردی را برای هموطنان عزیز گرد آوری کرده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر