ورود / ثبت نام
خوش آمدید

در هنگام رویارویی با حیوان وحشی در طبیعت چه کنیم؟

حبیب کمال  1397/05/15 

اشتراک گذاری: 

در طبیعت و در دل کوهستان، محیط اصلا کنترل شده نیست و احتمال خطرهای فراوانی می تواند وجود داشته باشد. یکی از این خطرات رویارویی با حیوانات وحشی است. بسیاری از ما اصلا نمی دانیم در هنگام رویارویی با حیوان وحشی در طبیعت چه کنیم؟ این است که برای رفتن به کوهستان لزوم همراه داشتن چند نفر و تیمی سفر کردن بسیار اهمیت دارد. زیرا در هنگام رویارویی با حیوانات وحشی، یک جمع بهتر می توانند از خود محافظت کنند. همچنین همراه داشت وسایلی برای فراری دادن حیوان و همچنین وسایل کمک های اولیه برای زمان هایی که فردی زخمی شود هم بسیار لازم است. البته این مورد به راحتی قابل حل است و تهیه این وسایل حتی به صورت آنلاین نیز امکان پذیر شده است. می توان با کمک خدمات سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، این وسایل ضروری را به صورت آنلاین خریداری نمود.  در ادامه  بیشتر به نکات رویارویی با حیوانات وحشی به ویژه سگ سانان در طبیعت و کوهستان می پردازیم.

نکته اول این است که اغلب سگ های گله و کوهستان همانند سگ های خانگی تربیت شده نیستند و نباید با آن ها صمیمی برخورد کرده و به آنها نزدیک شوید. همچنین به سگ سانان نباید لبخند زد. زیرا این حیوانات وقتی دندان شما را می بینند، این را به معنای شروع جنگ از طرف شما در می یابد. باید اکیدا در نظر داشت که هرگز وارد محدوده دسترسی سگی که با زنجیر بسته شده است نشوید. این امر به دلیل محدودیت عملکرد سگ ها باعث خشم مضاعف آنها خواهد شد.

همچنین اگر سگ هنوز به سمت شما حمله نکرده است اما وضعیتش این احتمال را به وجود می آورد، سعی کنید روبروی او قرار نگیرید. اگر رو به روی سگ قرار گرفته و چشم در چشم به او نگاه کنید سگ تحریک می شود.

غیر از سگ، سگ سانان دیگری  مانند گرگ نیز در طبیعت هستند که بسیار خطرناک تر هستند. اگر مورد حمله آن ها قرار گرفتید، اولویت را در حفاظت از سر و سینه خود قرار دهید. می توان همچنین کوله پشتی را در معرض گاز گرفتن حیوان قرار داد تا بدن در برابر حمله آن ها تا حد ممکن بیشتر حفاظت شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر