ورود / ثبت نام
خوش آمدید

جوراب مناسب کوهنوردی

حبیب کمال  1397/03/31 

اشتراک گذاری: 

پوشاک و وسایل کوهنوردی طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود. از وسایل بسیار پیشرفته و حرفه ای گرفته تا ساده ترین و پیش پا افتاده ترین چیزها. یکی از ساده ترین پوشاک وسایلی که باید کوهنورد همراه خود داشته باشد جوراب مناسب کوهنوردی است. شاید به نظر خیلی ساده و بی ارزش برسد ولی این وسیله یکی از موارد بسیار مهم برای کوهنوردان به شمار می رود که در ادامه به اهمیت و ویژگی های آن اشاره می نماییم.

ایجاد زخم و تاول در پا می تواند فعالیت بدنی و راه پیمایی و کوهنوردی را مختل کند. جوراب با اندازه صحیح و مناسب فعالیت، پای کوهنورد را در فعالیت های گوناگون راحت و خشک نگه می دارد. انتخاب جوراب مناسب بستگی به نوع پوتین و نوع فعالیتی که قرار است انجام شود و شرایط آب و هوایی دارد.

جوراب های آستری نوع اول جوراب های راه پیمایی است که هم می تواند تنها پوشیده شود و هم با یک لایه دیگر. این نوع جوراب مناسب برای ورزش هایی مثل پیاده روی می باشد. طراحی آن به گونه ای است که بافت نازکی دارد تا رطوبت را خارج کند و پا خنک و خشک و راحت بماند.

جوراب های سبک دیگر نوع جوراب به شمار می رود. این جوراب هابرای پیاده روی، بالا رفتن از شیب ها و کوهپیمایی در هوای گرم مناسب هستند. جوراب سبک در بافت خود چگالی متوسطی دارد و در قسمت پاشنه و جلوی پا ضخیم تر است. قسمت بالایی آن نازکتر بوده و قابلیت تنفس بیشتری دارد و مناسب برای پوشیدن با جوراب های لاینر است.

جوراب های سنگین برای فراهم کردن بیشترین عایق در هوای سرد و فعالیت های زمستانی مناسب هستند. خصوصیت بازر آنها این است که بین کفی کفش عایق می شود تا گرمای بیشتری را حفظ کنند. این جوراب ها طول بیشتری دارند تا ساق پا را حفظ کنند. این جوراب ها را نیز با Liner بپوشید.

در پایان لازم به ذکر است هر گونه وسایل لازم برای کوهنوردی از وسایل پیشرفته گرفته تا همین جوراب ساده را می توانید از فروشگاه اینترنتی یاناکوه به صورت آنلاین سفارش داده و در محل خودتان تحویل بگیرید.


نظرات کاربران
ارسال نظر