ورود / ثبت نام
خوش آمدید

توصیه هایی برای کاهش آسیب ورزشی

حبیب کمال  1397/05/22 

اشتراک گذاری: 

آسیب های ورزشی بخشی از ورزش است که هرگز قابل پیش گیری 100 درصدی نیست. اما رعایت برخی موارد می تواند کاهش آسیب های  بدن ورزشکاران را موجب شود. در رشته هایی مانند کوهنوردی و سنگ نوردی که به خودی خود شرایط می تواند عاملی برای مصدومیت باشد، باید بیشتر به توصیه هایی برای کاهش آسیب ورزشی توجه شود.

مهم ترین موردی که باید فراموش نشود این است که برای انجام یک فعالیت ورزشی تخصصی سنگین، حتما از ابزار و لوازم حرفه ای استفاده شود تا ورزشکار ایمنی بیشتری داشته باشد. وسایل ایمنی در کوهنوردی و استفاده از کفش سنگ نوردی مناسب را می توان از این قبیل موارد دانست. اگر لباس مناسب برای فعالیت ورزشی پوشیده نشود، تعریق بدن دچار مشکل شده و مشکلاتی برای بدن پیش می آورد. از این رو باید تک تک این موارد از لباس و کفش تا تخصصی ترین موارد از بهترین کیفیت تهیه شود. خوشبختانه فروشگاه اینترنتی یاناکوه امکان خرید این لوازم را به صورت آنلاین برای عزیزان مهیا کرده است.

دیگر مورد مهم برای کاهش آسیب های ورزشی گرم کردن بدن قبل از فعالیت ورزشی است. قبل از ورزش و قبل از انجام نرمش های کششی خود را گرم کنید. در جا بدوید. آهسته و عمیق تنفس کنید. گرم کردن موجب افزایش ضربان قلب و شدت جریان خون شده و شما را آماده ورزش می کند. این کار را آهسته انجام دهید. هر کشش را 20-10 ثانیه نگه دارید و سپس آنرا آهسته و با دقت رها کنید. با هر کشش دم و با رها کردن آن بازدم کنید. آنقدر کشش ندهید که درد ایجاد شود. در انتهای کشش حرکات فنری و رفت و آمد انجام ندهید.

نوشیدن مایعات نیز در فعالیت های ورزشی مانع گرمازدگی شده و بدن را با طراوت کرده و در برابر آسیب ها مقاوم می کند. بهتر است دو لیوان آب 15 دقیقه قبل از شروع ورزش خوب است و بعد از پایان ورزش هم یک لیوان بنوشید. در حین ورزش هم هر 20 دقیقه آب بنوشید.


نظرات کاربران
ارسال نظر