ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تمرینات ساده برای بهبود تکنیکی حرکات پا در سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/05/19 

اشتراک گذاری: 

پاهای ما یا همان قلب دوممان عضو مهمی در بدن هستند. در فعالیت های ورزشی سنگین مانند کوهنوردی فشار زیادی به پاهای کوهنوردان می آید. از این رو برای اینکه آسیب کمتری به پاها در فعالیت کوهنوردی برشد باید آمادگی پاها را بالا برد. برای ورزش هایی مانند سنگ نوردی نیز چه در طبیعت چه در سالن به همین صورت است برای این کار تمرینات ساده برای بهبود تکنیکی حرکات پا در سنگ نوردی و کوهنوردی باید انجام شود که اشاره خواهیم کرد.

اولین تمرینی که باید انجام شود، برای افزایش دقت و حساسیت پنجه پاهاست. زمانی که مشغول بولدرینگ در عرض و یا صعود قرقره هستید بهترین گیره های پا را انتخاب کنید و موقعیت دقیق پا را برروی آن نشان کنید و در ذهن خود تصور کنید و دقیقا همان را با پایتان اجرا کنید. باید دقیقا پایتان را همان جایی بگذارید که نشان کرده اید. بدین منظور چشم خود را از گیره بر ندارید. مادامی که پایان دقیقا به همان شکل، فرم و موقعیت مدنظر مستقر نشده است تمام راه چشم به گیره و رفتار پایتان باشد. با افزایش حرکت دفعات، زمان این حرکت را کاهش دهید و سریع و سریعتر انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین نگاه موفق شوید پایتان در جایی که مدنظر شماست کنید. با این تمرین دقت پنجه پاها برای رسیدن به نقطه مورد نظر بالا می رود.

برای افزایش هماهنگی نیز تمرین خاص باید انجام گیرد. بدین مظور باید کفشهای سنگ نوردی خود را بپوشید و مقابل دیواره سنگ نوردی بایستید. سپس یک پا را بلند کنید و روی تنها یک پا بالانس شوید. پایی که بالاست را به یک گیره که نشان کرده اید برسانید و سعی کنید تعادل خود را همچنان حفظ کنید. در ادامه گیره های سخت تر و بالاتری را انتخاب کنید تا حفظ تعادل بدن و هماهنگی بین پاها به چالش کشیده شود.

برای انجام بهتر فعالیت های سنگ نوردی لازم است از وسایل تخصصی و کفش سنگ نوردی مناسب استفاده فرمایید. شرکت یاناکوه، این وسایل را برای شما از بهترین برند ها تهیه کرده  و امکان خرید آنلاین را برای شما در سایت این شرکت مهیا کرده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر