ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تمرینات دوی استقامت از تمرینات کوهنوردی

حبیب کمال  1397/05/19 

اشتراک گذاری: 

برای ورزش سنگینی مانند کوهنوردی، آمادگی جسمانی فاکتوری بسیار مهم می باشد. از این رو باید برای رسیدن به آمادگی جسمانی لازم برای فعالیت های کوهنوردی، تمرینات متعددی انجام گیرد. تمرینات دوی استقامت از تمرینات کوهنوردی به شمار رفته که کوهنوردان در دوران آماده سازی برای صعود خود این تمرینات را انجام می دهند.در این راستا در برنامه های هفتگی کوهنوردان باید مواردی حتما گنجانده شود.

یکی از مواردی که باید حتما در این برنامه گنجانده شود، نرم دویدن است که بهترین نوع دویدن برای افزایش استقامت کوهنوردان است. نرم دویدن یعنی با سرعتی بدوید که بتوانید مکالمه انجام دهید و در عین حال بسیار آهسته نیز نباشد. محاسبه دقیق تر سرعت نرم دویدن به این شکل است که ابتدا رکورد 5 هزار متر خود را در نظر بگیرید و زمان متوسط هر دور پیست را در آن حساب کنید. سپس حدود 30 ثانیه به آن بیفزایید. این سرعت نرم دویدن شما برای هر دور می باشد. به طور مثال فرض کنید رکورد 5 هزار متر شما 20 دقیقه است. در آن صورت به طور متوسط هر دور پیست را در 1:36 دقیقه دویده اید. لذا زمان هر دور نرم دویدن شما حدودا 2:06 خواهد بود.

واضح است که کسب توانایی برای دویدن بعد از تمرینات مداوم و طولانی بدست می آید. در صورتی که آمادگی بدنی مناسبی ندارید و سابقه تمرین دو ندارید باید از پایین ترین سطوح شروع کنید. برای این کار باید صبر و حوصله داشته باشید و تمرینات خود را قطع نکنید. در غیر این صورت خطر آسیب دیدگی بسیار جدی خواهد بود. دوی استقامت برای آمادگی جسمانی کوهنوردی بسیار ضروری است.

در ضمن برای اینکه وسایل کوهنوردی و همچنین کفش مناسب برای دویدن وتمرینات خود را پیدا و تهیه نمایید، می توانید از خدمات فروشگاه اینترنتی یاناکوه استفاده فرمایید. امکان خرید اینترنتی از این سایت، صرفه جویی در هزینه و وقت را به همراه خواهد داشت.


نظرات کاربران
ارسال نظر