ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تفاوت کوهنوردی و طبیعت گردی

حبیب کمال  1397/05/15 

اشتراک گذاری: 

وقتی به دل طبیعت و کوهستان پا می گذاریم، خیلی وقت ها فعالیت خود را کوهنوردی می نامیم. اما شاید این فعالیت ورزشی ما یک طبیعت گردی باشد. بسیاری افراد تفاوت کوهنوردی و طبیعت گردی را به خوبی نمی دانند. به همین علت در این مطلب بر آن شدیم ضمن معرفی این دو فعالیت ورزشی به صورت مجزا، به تفاوت های آن ها اشاره نماییم. البته بیان تفاوت های این دو مقوله به معنای تایید یکی و نفی دیگری نیست. قطعا هر دوی این فعالیت های جسمانی در دل طبیعت برای سلامت انسان ها فواید بسیاری دارد که نباید از نظر دور داشته شود. از فواید این فعالیت های بدنی می توان به دوری از استرس، بالا بردن سلامت بدن با کمک هوای تمیز و بهبود عملکرد دستگاه تنفسی اشاره کرد.

طبق تعریف، پیاده روی در طبیعت در یک مسیر مشخص که به درجه های مختلف سختی طبقه بندی می شود را طبیعت گردی می گویند. معمولا هدف از این فعالیت لذت بردن از مناظر، هوای تمیز، طبیعت و دور هم بودن است. این فعالیت ها مخصوص ورزشکاران حرفه ای نیت و همه می تواند به آن روی آورند. کم کردن وزن، کاهش فشار خون بالا و بهبود سلامت روان از محاسن طبیعت گردی بوده که این فعالیت بدنی را برای همه مناسب می نماید. قطعا بر اساس زمانی که قصد حضور در طبیعت دارید، باید وسایل لازم را به مقدار کافی همراه داشته باشید.

اما کوهنوردی فعالیتی است که بخش ورزشی آن پر رنگ تر است و به طور اخص بر بالا رفتن از یک کوه تمرکز دارد. در فعالیت کوهنوردی حرفه ای گاهی به مهارت های صخره نوردی، سنگ نوردی و عبور از دل برف در ارتفاع نیز نیاز می باشد. کوهنوردی حرفه ای بسیار به تجهیزات و لوازم وابسته است. این تجهیزات می توانند هم باعث بهبود عملکرد کوهنوردان شده و هم در افزایش ایمنی آن ها در ارتفاع کمک نمایند.

در صورتی که اهل کوهستان و کوهنوردی حرفه ای و یا حتی طبیعت گردی هستید، قطعا به خرید لوازم و تجهیزات ضروری این کار نیاز خواهید داشت. شرکت یاناکوه بهترین وسایل کاربردی در کوهستان را برای شما عزیزان گرد آوری کرده است. این شرکت حتی برای رفاه حال شما عزیزان امکان خرید اینترنتی از سایت خود را برای شما فراهم کرده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر