ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تجهیزات ضروری برای تهیه غذا در کوه

حبیب کمال  1397/03/09 

اشتراک گذاری: 

قطعا وقتی برای سفر به یک ویلای شیک می رویم، دغدغه ای به نام تهیه غذا را نداریم. اما اگر قرار باشد چند روز در مناطق کوهستانی سر کنیم، اولا نیاز به مواد غذایی که چند روز در کوله خود حمل کنیم و در معرض شرایط محیطی خراب نشوند. نیز به اجاق خوراک پزی همراهی نیاز است تا آن غذا برای مصرف گرم شود. همچنین برای خوردن غذا قطعا به ظرف نیز نیاز خواهیم داشت. در این مطلب به تجهیزات ضروری برای تهیه غذا در کوه اشاره می نماییم که می توانید تمامی این وسایل را از سایت ما یعنی فروشگاه اینترنتی یاناکوه تهیه فرمایید.

اولین مورد که باید در کوه همراه داشت، اجاق خوراک پزی کوهنوردی و کمپینگ در طبیعت است. اجاق این کار باید وزن چندانی نداشته باشد و به راحتی قابل حمل باشد. همچنین نباید زیاد جاگیر باشد. قاب آن باید محکم باشد که ظرف آب را نیز بتواند روی خود تحمل کند. اگر پایه های آن عریض تر باشد برای آن مزیت حساب می شود. معمولا این گونه اجاق های همراه با سیلندر گاز پیچی کار می کنند.

از دیگر وسایل، لازم ست قابلمه و تابه مناسب کوهنوردی است. برخی کوهنوردان ظروف پلاستیکی را به عنوان بشقاب و کاسه همراه می برند که مزیت سبک بودن را دارد. قطعا قاشق و چنگال نیز در کوه لازم خواهد بود. قاشق و چنگال نیز نباید جاگیر باشد. حتی انواع تاشوی آن نیز موجود می باشد. علاوه بر این ها فلاسک هایی برای گرم نگه داشتن آب و همچنین چای باید در وسایل کوهنوردان موجود باشد که انواع مختلفی دارند و در ابعاد مختلف تولید می شوند. هر کوهنورد باید وسایل را طبق سایز بدن خود انتخاب نماید.. کوهنوردانی که به صورت تیمی سفر می کنند، وسایل را در کوله ها تقسیم می کنند تا به هیچ کس فشار زیادی نیاید.


نظرات کاربران
ارسال نظر