ورود / ثبت نام
خوش آمدید

تاریخچه سنگ نوردی

حبیب کمال  1397/05/01 

اشتراک گذاری: 

ورزش سنگ نوردی نیز یکی از زیر مجموعه های ورزش های مربوط به کوهستان است که بسیار تخصصی بوده و نیاز  به وسایل استاندارد در این ورزش به شدت حس می شود. خوشبختانه وسایل و ملزومات این رشته تخصصی ورزشی در کشور ما هم وجود دارد و ورزشکاران می توانند ورزشی ایمن را تجربه  نمایند. در این مطلب بیشتر قصد داریم به تاریخچه سنگ نوردی اشاره نماییم.

صعود به کوه ها به ویژه کوه های آلپ در اروپا همواره نیازمند بالارفتن از صخره ها و سنگ ها بوده است. با این حال سنگ نوردی به عنوان یک ورزش مجزا تنها در سالهای آغازین قرن بیستم مورد توجه قرار گرفت. آلمانی ها و انگلیسی ها به دلیل ارتفاع کم کوه های آلپ در کشورهایشان اولین کسانی بودند که مشخصا به سنگ نوردی پرداختند. سنگ نوردی در آمریکا از 1920 به بعد آغاز شد. در آن سالها برای بسیاری افراد، سنگ نوردی در مقایسه با ابهت و شکوه غیر قابل انکار ایستادن بر قله های بلند، بسیار کم اهمیت بود. بسیاری از کوهنوردان تنها برای ارتقای مهارت هایشان در کوهنوردی به این کار می پرداختند. تنها پس از دهه 50 بود که سنگ نوردی توانست در آمریکا به عنوان یک ورزش جایگاه خود را پیدا کند.

اما سنگ نوردی فقط به طبیعت محدود نمی شود. بلکه دیواره های مصنوعی نیز امروزه در در باشگاه های ورزشی موجود بوده و سنگ نوردی داخل سالن حتی مسابقات بین المللی نیز دارد. خوشبختانه ورزشکاران کشور عزیزمان در این رشته ورزشی از برترین های آسیا و حتی جهان هستند.

ورزشکاران حرفه ای و تازه کارها که به سنگ نوردی و سایر ورزش های مربوط به کوهستان علاقه مندند می توانند وسایل و پوشاک و لوازم ایمنی مربوط به رشته ورزشی خود را از طریق سایت فروشگاه اینترنتی یاناکوه، به صورت آنلاین و بدون صرف وقت سفارش داده و درب منزل دریافت نمایند.


نظرات کاربران
ارسال نظر